Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Zecji cevapi

2u4t3wz_th.jpg


mvmczr_th.jpg


9l9x0p_th.jpg


51xzif_th.jpg
 
Kada razanj Crni tekir piri Sumadijom svud se miris siri.pravi rostilj od zecijeg mesa joj da vidis pravog urnebesa.Sa svih strana narod navalio zecetinuTekir im nudio.
Jede narod i prste olize al rostilja Tekir nema vise.Pozdrav
 
Dobio sam jednog očišćenog divljeg zeca oko 3 kg,poginuo u borbi sa sačmarom,pa vas molim za neki recepat ako neko zna?Hvala unapred:ppozdrav:
 
Znam da je lepo svakom kunicu koje ti hranis Crnomarkovicu.Neko mi rece ako hoces dobrog i lepog kunica,to ces naci kod dobroga druga Crnomarkovica.
 
Trudimo se društvo što kaže naš kolega Szeki kad su u pitanju jela od zeka nećemo gledati na troškove, danas je bio dobar zeka ispod folije pa razni dodatci, rezultat sve se pojelo još je bilo i malo. Okram nisam ih merio, ali su malo manji sa kilažimo nego kad se tove u zimskom periodu sad manje jedu a više piju vodu. Zeka je ipak car rerni i ražnjeva a :svinja: ovog sa njuškom više ne koristim vera mi ne dozvoljava.:haha::haha::haha:
 
Ma kakvi troskovi vise me izadju kunici nego 2 poseka od po 200kg.
Neznam koji ti je standard ali meni se necine mali jedino ako si dodavao u photoshopu.:)
To za Veru mislis na zenu.:haha:
 
Šta da radim okram dobro pa mogu zečeve da držim i moram da im čistim svaki dan , kakav komšiluk imam čim zasmrdi eto sanitaraca i kraj, tovio bih ja i :svinja: ali nema šanse , jako blizu centra grada kažu samo sitne životinjke tako da su mi ušati isplativi, a žena nesmem ništa da pišem i ona čita komentare. Kolega budi mi pozdravljen.::novac::
 
Nazad
Vrh