Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Pa lako je kod Pere degustirati:prava domaćinska atmosfera,domaće vino u tatinoj režiji,ništa više i ne treba.Samo mi je žao što se ne sastajemo češće!:ppozdrav:
 
Evo ovako :) Sutra ovo pravim pa cu javiti utiske. Kumic mi je kuvar, trenutno radi u nekoj hamburgeriji privremeno i odao mi je tajnu kako sprema piletinu belo meso na rostilju. Marinada se sastoji od sledeceg. Ulje po volji, malo bosiljka, malo ruzmarina, na jednog zeca od 3kg zive vage bi isla 1 kesica karija. so i vegeta. mislim da moze da se stavi i cili u prahu ko voli. Meso se potopi u marinadu i onda pece na rostilju, talandari cak i gril tiganj bilo kako. Meso bude jako ukusno i socno, kad se proba marinada mora da se oseti malo ruzmarin malo bosiljak i kari, ja ga obozavam. i da bude slano. fantasticno bude. Posto je to recept za belo meso i njihov specijalitet koji sam ja probao :).

- - - - - - - - - -

https://www.kupujemprodajem.com/Kulen-dimljeno-meso-dimljeni-sir-8474278-oglas.htm?filter_id=

Slike pusnice. Ko ima pitanja neka pita
 
Prijateljstvo i drugarstvo je uvek bilo na prvom mestu, e sad što u tome stradaju zeke a i tatino vino.
Ala me kolege nahaliste:osmeh:,hvala vam puno,Tibore cim budes stigao dolazi kod mene da oprobas ovogodisnje kobaje,i vesalicu ,a vino sta reci ima jos samo 50 l :haha:,valjda ce nam to biti dovoljno....A ti Crnomarkovicu znam da ti posao ne da vremena da malo ides u obilazak Kolege kunicara bas kao ni meni :(,ali cim uhvatis priliku dolazi pa da i tebe ugostim pa da se lepo druzimo...:ppozdrav:
 
Moraćemo Drug Crni i ja da se dogovorimo da dođemo kod tebe da napravimo feštu sa tim tvojim materijalom,ako ne pre onda u tvoje svatove,ha-ha:ppozdrav:
 
Szeki bićemo mi kod Pere i pre svatova, taman sam par dana započeo godišnji za prošlu godinu a ono poziv dolazi na posao.Szeki obećao sam i Drobcu da ću svratiti kod njega, svidjaju mi se mnogo njegovi kavezi a i da se malo družimo ali nekako nejde.Nadam se da ćemo za koje vreme otići kod Pere, a planiram da mu donesem na poklon jednu mačku, a jedina mana mačke je nehvata miševe to nije njen nivo. Sad je sve na Peri.:haha::haha:
 
Moraćemo Drug Crni i ja da se dogovorimo da dođemo kod tebe da napravimo feštu sa tim tvojim materijalom,ako ne pre onda u tvoje svatove,ha-ha:ppozdrav:

Haha pa ako ne pozurite ko zna mozda mozda i u svatove taman dodjete:haha:,a onda ce da bude tek festa:ppozdrav:....Ja sam uvek govorio,za moje drugare vrata su uvek otvorena,tako da cim uhvatite vreme za luft slobodni ste da mi dodjete u goste,vikendom sav vecinom kuci a radnim danima radim do 3-4 i tako da vas i onda mogu ugostiti....:haha:...Haha pa Ime moje nije problem,POKLONU se ne gleda u zube:osmeh:!!!
 
Navratio sam samo da pozdravim. Inače ne silazim sa ove teme već duže vrijeme. Sve pohvale za recepte. Nisam još nijedan isprobao, ali sam u planu čim budem imao šta zaklati. Od skora sam počeo držati kuniće, a glavni razlog je upravo ova tema, i pjena na usta, kad god je otvorim.

LP
 
Drugari evo od juce slika rucka .od kojeg nije nista ostalo hehehe:haha:...a moralo se dobro i zaliti za njim:ppozdrav:

Pre pecenja

dsc0769.jpg


Posle pecenja

dsc0770.jpg


A danas za dorucak sve od kunica licno moji proizvodi...

dsc0748.jpg


:osmeh:
 
Pero majstore!!! Ne mogu iscekati da mi izadje bar ova turica od devet komada na kilazu da probam bar sunkarice da napravim...prema onim pisanjima u prethodnim postovima nije mnogo komplikovano a za kobasicu vec treba i vremenski uslovi da se pogode (mraz koliko sam shvatio).U svakom slucaju -svaka ti cast covece-ti nikada ne posustajes.::svaka cast::::svaka cast:::ppozdrav:
 
Pera ti si bog izgleda za ove stvari. I meni evo bio punac i punica na večeri, pa sam okratio za glavu jednu panonku, koju sam mislio ostaviti za priploda, ali nije mi bila nešto, pa je morala u tavu. Prvi put pečem u kući, pa je išao jednostavan recept, kunić, krompir i začini. I ispalo je fenomenalno, ne žalim ni kap znoja i krvi za sve što sam do sad uložio u njih. Još kad isprobam ove perine recepte...

 
Pa drugari ni netreba da zalite nista kada va se to sve vrati na neke druge nacine naraavno ko to razume a ko ne neka drzi :svinja:,da neka se masti od njih:haha:....
Verujte mi da nisam ni sam znao kako ce sve to da ispadne ali vredelo je cekati i sve to napraviti,i hvala bogu uspeo sam napraviti jos jednu turu kobasica,sada ukupno ima 45 kg tj vec se 10 kg pojelo:haha:,ali ko god da je probao ostao je bez reci...I uspeo sam napraviti jos 5 vesalica od kunica koje su trenutno u salamuri i za koji dan ide na susenje...SAMO NAPRED!!!:ppozdrav::bravo:
 
Imam pitanje u vezi šunkarice.
Pravio sam neki dan po Vašem receptu, odnosno po receptu od DONATE.
Gotovu začinsku smjesu sam koristio od DERME iz Varaždina uz koju se mora dodati i sol.
Šunkarica je super jedini problem je što je plastično crijevo poslije barenja odnosno hlađenja postalo labavo, kao da se salama skupila, a između mesa i crijeva stvorila se hladetina ili pače neznam kako vi to zovete.
Dali je problem što sam salame sa barenja odmah stavio u hladnu vodu ili začinskoj smjesi fali neki aditiv.
Našao sam netu da se u salame stavlja emulgator koji ne dozvoljava da se masnoća i voda razdvoje.
Začine koje sam ja koristio sumnjam da imaju u sebi ili bi trebao smanjiti količinu vode koja iznosi po DONATI 12%.
 
Ako sam ja dobro pratio na času, nakon barenja se još malo ostave u toj vodi, pa se onda vade napolje.
 
Nazad
Vrh