Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Ja sam radio i sa i bez rebaraca i pasuje.
Probaj slobodno.
Preuzimam odgovornost ako nevalja da cu da pojedem. :osmeh:
 
Probaću pa ti javljam,mislim da ću ga ja pojesti,neće ostati za tebe da ne preuzimaš odgovornost!Ha-ha:bravo:
 
Dobar dan inače ja sam Dragan iz Čuruga i nemam zecove al bi volo.Posto ni ja bogu hvala nemam problema sa trbom a volem zecove u svakom obliku i načinu,pa da pitam ovako laički imal ko te panonce ili koje već da i mi uživamo u čarima dugouhe trpeze.
 
Juče sam 3 kom lišio života,pa onako taze malo pečenja,pohovanih džigerica,bele čorbe od sitnarija...Šta reći?
 
Ja sam juce ruckao pljeskavice od kunica a bogami i danas cu :osmeh: Bolju pljeskavicu u zivotu nisam probao.
 
Ja cu bogami morati jos da pocekam do takvih specijaliteta...zalihe su potrosene,jedino da zavirim u komsijin zamrzivac :haha:
 
Nema tu nekog recepta dve trecine zecetine jedna trecina svinjskog podbratka sameljes na sitno kupis onaj zacin za pljeskavice i sjedinis sve to samo uz zacin ide jos i so mislim da 10% ali reci ce ti taj prodavac zacina vec, sipas oko 2 litre kisele vode na 10 kg mase opet to dobro izmesas sjedniis i onako utabas da izguras vazduh iz mase. Ostavis tako da odstoji 24h i pravis pljeskavice i to je to, onda jos samo da je bacis na gril tiganj i da ruckas. :osmeh: Prijatno!
 
Auuu zima,nema sta,kod mene su zalihe skoro potrosene,ali uskoro stizu par komada koje cu za koji dan cim malo bude toplije:cool: da posaljem na onaj svet,pa cemo da isprobamo i taj tvoj recept:bravo:!
 
Nazad
Vrh