Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

ljudi imajte milosti pa post je.neka mi se javi neko da i ja zapatim te zekane.Stvarno ste me sad jos vise zainteresovali.Prijatno vam bilo u svakom slučaju.
 
Evo da se i ja pohvalim peko sam ga na raznju odlican je
koke-050.jpg
 
Ala pa ovo izgleda izvrsno:bravo:svaka cast a ukus mogu samo da zamislim,tj dok i ja to neprobam:haha:inace imam Orijasku koja ima preko 8 kg i koju planiram klati tako da ce biti lep razanj od nje:haha::ppozdrav:!!!
 
Zorke go polivas zajakot so nesto dodeka go peces? Za da ne bide suv mislim :/ Inaku epten dobro izgleda :) Majstorski ispeceno!
 
Ispao je bolje nego sto sam se nadao,samo sam ga usolio i povremeno ga mazao sa svinjskom mascu.Nikakvi zacini cisto eksperiment da vidim oce li biti suv.I nije tako suv kako sam mislio da ce biti.
 
Ja sam pekao na raznju 3 kunica,ocisceni su bili teski 3 kg 4 kg i 4,5 kg prvog je deda uspikovao sa belim lukom i slaninicom,drugog sa ruzmarinom i malo vegete,a trecer sa komadicima oraha i sve ih je prelio sa mesavinom 2 dl ulja,3 dl vode,3 kasike meda,1 kasicica senfa,malo sirceta,so,biber,vegeta,bili su prste da polizes,ostale samo kosti i glava i bilo je super! :ppozdrav::osmeh::haha::haha:
 
kristal moze malo recept vidim ima pecurki i slaninice,ima li sta jos u njemu.Izgleda odlicno,a ukus mogu misliti.
 
Punjen je sa iseckanim pecurkama i malo sira ostalo po zeninom ukusu sa uobicajenim zacinima moje je da rolujem (povadim kosti) i na kraju njam-njam::vino::
 
Ja sam pekao na raznju 3 kunica,ocisceni su bili teski 3 kg 4 kg i 4,5 kg prvog je deda uspikovao sa belim lukom i slaninicom,drugog sa ruzmarinom i malo vegete,a trecer sa komadicima oraha i sve ih je prelio sa mesavinom 2 dl ulja,3 dl vode,3 kasike meda,1 kasicica senfa,malo sirceta,so,biber,vegeta,bili su prste da polizes,ostale samo kosti i glava i bilo je super! :ppozdrav::osmeh::haha::haha:

19052013456.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Isprobano i sto mozem da recem :) Fenomenalno!
 
Nazad
Vrh