Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Auuuu kolega ovo se mora probati,sve sto si nabrojao uvek se ima u kuci tako da nije problem napraviti,cim probam javljam vam utiske:ppozdrav:!!!
 
Isti ovaj recept ako zamenis dzigu sa mesom se zove "papazjanija" tako da ima za sve ukuse.Juce sam sedeo sa golubarima i bas smo krkali "kalindzo",dobro ga zaljutio pa je moralo dobro i da se gasi::vino::...od silnog gasenja me jutros boli glava....i metar oko glave :haha:
 
Ja obicno pravim "kalindzo".Recept: 1kg iznutrice (crna i bema dzigerica+srce);300g crnog luka;1glavica belog luka;0,5kg paradajza (mleveni ili "Tomato");0,5kg crvene paprike (sveze a moze i pecene na plotni);200g sargarepe;0,5kg pecurki;tucana ljuta paprika;crni i beli biber; Nacin spremanja:Iznutrica se sitno isecka (na listice),onda se u nju doda seckani crni i beli luk i sargarepa (rendana na krupno).Paprike se takodje sitno iseckaju i dodaju u pomenutu smesu.Pecurke se iskidaju prstima (da se ne bi skupljale pri termickoj obradi)i sa mlevenim paradajzom se dodaju smesi.Ujednoj vecoj vangli sve todobro izmesati rukama (da se sjedini) i dodati po ukusu vegetu,tucanu ljutu papriku,crni i beli biber.Smesu ponovo dobro izmesati i sasuti u zemljani sac,poklopiti i peci u rerni ili furuni oko tri i po sata.S' vremena na vreme promesati a posle dva sata pecenja dodati 2dl vruce vode i 1 supenu kasiku jabukovog sirceta.Dobro promesati i peci jos 1 sat. Sluziti iskljucivo iz zemljane posude a kao dodatak posluziti krompir pecen na zaru.:ppozdrav::ppozdrav:
Pa ovo je čisto "integralno i vitaminski".Slab sam na ovakvu hranu,moraću da probam nekako napraviti,pa ti javljam.(ili Pera kad napravi pa me zove na večeru)
 
Da se i ja pohvalim nekim receptom buduci da sam veliki gurman.:osmeh:



Gulas je bio izvaredan a za njega se pobrinuo kunic star 8 meseci tezak 6.7kg hranjen cisto sa kukuzom, jecmom i planinskom travom.
Jelo ga je 8 ljudi i moram priznati da sam se odusevio inace spreman u zemljanoj serpi sto verujem da je doprinelo ukusu ovde na slici je odvadjeno malo.
I naravno zna se uz kunica ide kupus. :ppozdrav:
 
A Bogu hvala ima i od cega da spremi (kod njega sve vri od hajkoma).U kvalitet sam se i sam uverio i ako Bog-da i ja cu uskoro morati da pravim "kolektivni smestaj"za invaziju malih hajkoma :haha::ppozdrav:
 
Za pripremu potrebno
Crni luk 1kg
2 sargarepe
1paskanat
zacini so crni i beli mleveni biber lolber
Vina 3dl
Paradajiz
Rebarca svinjska domaca susena
slaninica domaca susena nikako barena ako ovo nemate neupusati se u pricu odnosi se na slaninicu i rebarca .

Stavi se mast u sepu pa crni luk,biber mleveni so lolbrer i posle 15minuta doda se casa vode i to se dinsta pola sata.
Sve to prebaciti u zemljanu posudu i dodati se sargarepu paskanat meso i casa ipo belog suvog vina i dinsta se dok meso omeska zavisno od mesa oko 3 sata u rerni.250Stepeni
Kada meso omeska doda je se paradajiz ili kecap i na 15 minuta pred kraj dodaje se porpzena crvena paprika.
Servirati uz sezonsku salatu i belo stono vino.
 
Poslednja izmena:
Ubacio sam u ovaj gulaš rebarca od gude ali pravim i čist od kunića a postaviću za sutra jos jedan recept ali moram da vidim imam li sliku posto je to bilo letos a recept je izvrsan.
Paškanat ti je povrce bež boje slično šargarepi.
 
Spominje vino ja sve kontam greskom upiso 3dl to se odma ide na 3l za kuvara i poslugu.Salu na stranu probam cim otopli.
 
Tako ga zovete samo vi iz srema.:haha:
Naveo sam da se sluzi uz belo stono vino sto implicira da nisam ogranicio unos.:bravo:
 
Recepat je odličan,samo ta rebarca mi nešto ne pasuju uz kunića,Ja praktikujem da lukac isdinstam na dimljenoj slaninici onako tanko i sitno iseckanoj,pa kad pusti mast,onda krećem sa kuvanjem.Najbolje je meso nekog kunića od bar godinu dana.
 
Nazad
Vrh