Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Još jedna tura za sušenje

abcd0003.jpg


- - - - - - - - - -

Za ovu sezonu mislim da će biti dosta, da još malo osušimo dok je hladno vreme. Koliko vidim na forumu ove zime se dosta sušilo iduću sezonu društvo da bude još više, da se u slasti sve pojede.:ppozdrav:
 
А јел може неко да ми да рецепт за саламу од зечијег меса?
 
abcd0003.jpg


- - - - - - - - - -

Za ovu sezonu mislim da će biti dosta, da još malo osušimo dok je hladno vreme. Koliko vidim na forumu ove zime se dosta sušilo iduću sezonu društvo da bude još više, da se u slasti sve pojede.:ppozdrav:
OOopa imenjace,bome lepo svaka cast:bravo:,vidi se da si ih lepo odhranio,koliko su odprilike imali zivi a koliko ocisceni!?Lepo ih videti kako vise a jos lepse kada se pomesa sa pasuljom ili kiselim kupusom mmm,prste da polizes:ppozdrav:a za sledecu sezonu barem JA cu da se spremim jos bollje nego ovu!!!
 
Za ou sezonu dosta

22022013049.jpg


- - - - - - - - - -

Tekir da sušim ih tako vezane ali stavljam parče tankog drveta izmedju buta i tela tako da se sve lepo osuši.Sad malo da provetre pa u zamrzivač a za dalje zna se gde će završiti.:haha:Ipak je zdravije od:svinja:
 
Upravo razmisljam kako bi bilo povaditi kosti iz par komada,pa ih rasiriti i nadimiti 1-2 dana a onda uvijati u "rolate",uvezati kanapom (kao rolovana slanina) i susiti.:sta:
 
Pazi kolega nije losa ideja sve treba probati.
Samo da mi stigne materijal za eksperimentisanje bice svacega.:)
 
Kako vi kolege trosite koristite dzigericu u ishrani?Meni se pojavila veca kolicina pa sam probala da napravim pastetu i naravno uspela je bar tako deca kazu a moj je uspeh ako se to njima svidja.Podelila bih ovaj recept sa vama.Pravila sam ovako..Dzigericu sitno sameljem i izmesam sa gotovim zacinom za sunkaricu.Izpostujem postupak dve komponente se miksiraju sa dva deci vode a dve dodaju odmah u dzigericu.Tu smesu izmesam zajedno i kasikom punim plasticna creva koja se mogu kuvati.Kuvati na tihoj vatri koja nesme preci 75stepeni bar dva sata.Izvaditi i ohladiti.Ova pasteta ima ukus sunkarice.
 
@ poni. Hvala puno. Meni su prasece i jagnjece dzigerice uvek dostupne a klinci vole pastetu.Kupovne pastete sam prestao da im kupujem odavno jer zelim da ih postedim od svakojakog smeca.Sav izbor se sveo na dva lokalna mesara koji prave "domacu pastetu" ali njih bar poznam pa mi je malo lakse (nisu ljudi trovaci kao velike mesne industrije).Koliko u narednoj sedmici pokusavam da realizujem ovaj recept pa cu javiti kako je ispalo.A da gde da kupim plasticna creva za punjenje??:ppozdrav:
 
Ja dzigericu bacam na plotnu ili na rostilj ili przim sa crnim belim lukom u tomato sosu.
Mada na plotni sporeta na drva je mmmmmmm.
 
Ja obicno pravim "kalindzo".Recept: 1kg iznutrice (crna i bema dzigerica+srce);300g crnog luka;1glavica belog luka;0,5kg paradajza (mleveni ili "Tomato");0,5kg crvene paprike (sveze a moze i pecene na plotni);200g sargarepe;0,5kg pecurki;tucana ljuta paprika;crni i beli biber; Nacin spremanja:Iznutrica se sitno isecka (na listice),onda se u nju doda seckani crni i beli luk i sargarepa (rendana na krupno).Paprike se takodje sitno iseckaju i dodaju u pomenutu smesu.Pecurke se iskidaju prstima (da se ne bi skupljale pri termickoj obradi)i sa mlevenim paradajzom se dodaju smesi.Ujednoj vecoj vangli sve todobro izmesati rukama (da se sjedini) i dodati po ukusu vegetu,tucanu ljutu papriku,crni i beli biber.Smesu ponovo dobro izmesati i sasuti u zemljani sac,poklopiti i peci u rerni ili furuni oko tri i po sata.S' vremena na vreme promesati a posle dva sata pecenja dodati 2dl vruce vode i 1 supenu kasiku jabukovog sirceta.Dobro promesati i peci jos 1 sat. Sluziti iskljucivo iz zemljane posude a kao dodatak posluziti krompir pecen na zaru.:ppozdrav::ppozdrav:
 
Nazad
Vrh