Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Evo i mojih kobasica od kunica, juce skinute iz pusnice! Mnogo je dobro, nemam reci! Hvala svima koji su pisali o pravljenu kobasica, samo su me inspirisali da i ja probam da ih napravim! Od sad cu ih praviti redovno, uvek se nadje desetak zekana za koju kobasicu!

IMG_20130206_183900 by Kamikaza23, on Flickr
Svaka cast kolega...ma ko pravi majstor si to napravio :bravo:...Ima da se ove kobasice iz godinu u godinu sve vise prave kod nas,barem moje kobasice ko god da je probao(nemoj te misliti da se hvalim sam) svi su ostali bez reci,nisu ni pomislili da jedu kobasicu od kunica,pa kada sam im rekao od cega su samo su me zacudjeno pogledali,i rekli da li je to moguce!!!:ppozdrav:
 
Cestitam na uspehu.Najvaznije je da se kobasice tebi svidjaju jer ces ih onda stalno praviti iz ljubavi koja je kao motiv naj jaca pokretacka snaga.Pozdrav
 
Ove godine po prvi put, prema recepturi sa ovog foruma, pokušavamo sušiti tj. dimiti "naše" proizvode... Javim kako je ispalo!

p2100027x.jpg
 
Tomo13 veruj mi da se neces pokajati,jer vidim da se niko jos nije zalio na sve te recepte i nacine pripremanja kunica,samo napred pa nam javi i tvoje misljenje:bravo:
 
Poni najbolje se uklapa sa kiselim kupusom i pasuljom, a lep miris daje i kad se kuva sarma pa se stave komadi izmedju sarmi. Ma što kažu i ukus i miris, ja sam sušio sedam komada i sutra idu još šest na sušenje dok je još malo hladno. Pozdrav:ppozdrav:
 
Uopste je lepse meso kad se nadimi.Dovoljno je 1 dan da se nadimi u pusnici, da primi miris dima poput dimljene vesalice.Posle je mnogo ukusnije kako god da se spremi.:ppozdrav:
 
U svim receptima piše da se moraju kuhati prije, ali ja nisam izdržao pa sam si odrezao onaj dio između rebara i zadnjeg buta, najtanji dio... Mmmmm... Šunka, šunkica...
 
Bas zato i pitam, sto mi lepo izgleda... ja bih ja njego odeljao samo tako:osmeh::haha:..a rebarca i jesu za pasulja i kupusa:haha:
 
Nazad
Vrh