Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Odlicno Cuna nema sta, vazno je da se posao radi iz ljubavi i sa voljom!
Evo i jednog mog EKSPERIMENTA sa kunicima! Malo su mi kunici bili "masni" pa sam i to stavio u pecenicu, da ne bude previse suva! Pa sam dobio nesto posve cudno! Osusena pecenica je poprilicno meka( a susila se dobrih 3 nedelje u pusnici i jedno 4-5 vatri), slana taman koliko treba a u ustima se topi a zvaces je ko zvaku!! Mozda sam ocekivao nesto mnogo bolje tako da nisam bas zadovoljan eksperimentom ali nije lose, lepo ide uz sir i vino :osmeh:


IMG_20121215_134956 by Kamikaza23, on Flickr


IMG_20130117_110058 by Kamikaza23, on Flickr

Hvala kamikaza na pohvalama,svaka ti dala na trudu za pečenicu :ppozdrav:
 
img0550.jpg


- - - - - - - - - -

Danas smo sredjivali panonce, jedan deo ide u kobasice a ostalo će završiti u rerni i u paprikašu.:haha:
 
Ova tura mi je baš bila dobra hladno vreme i jeli ko ludi, kilaža različita od 1.9 do 2.4 kg. Sledeća tura u aprilu imam sad 15 kom malih treba da ih odvajam krajem meseca. Možda bih držao i veći broj komada ali je sad najveća prepreka hrana koja je sad baš mnogo skupa.::novac::
 
Od svoje hrane nemam ništa sve kupujem,detelinu granule pomalo kukuruza i ostalo što im se daje, i držim samo za svoje potrebe zbog zdravog mesa. Soul neznam kolika je cena očišćenog zeca jer kod našeg naroda baš i nije mnogo zečije meso na jelovniku. Pozdrav
 
Juče sam kuvao(i pojeo) pasulj sa dimljenim kunićem prvi put.Nemam reči da to opišem,hvala kolege na ideji sušenog kunića!!!!:osmeh::ppozdrav:
 
Juče sam kuvao(i pojeo) pasulj sa dimljenim kunićem prvi put.Nemam reči da to opišem,hvala kolege na ideji sušenog kunića!!!!:osmeh::ppozdrav:
I ja sam to probao i nemam reci prste da polizes:osmeh:a danas sam i u podvarku stavio kobaje i dimljenog zekana tek to sto je dobroooo uffff:ppozdrav:znam sta cu da radim na jesen,samo sto vise da imam malih zekana pa da ih odhranim i da mogu da pravim sto vise ovih prelepih kunicijih delikatesa:osmeh:!!!Ko ne proba ne zna sta propusta...
 
Ja sam ih prodavao 450din za 1 kilogram ociscen.

Samo 450din? Pa to je jeftinije i od svinjetine! Ja moje ne dajem izpod 700din, pa ko hoce kupi ko nece ne mora da ih poklanjam necu! A cesto radim i razmenu sa kolegama np. ja njemu zeku on meni med! Za jednog kunica od 1,5kg dobijem 2kg meda, cena meda kod nas je 500din! Letos u jednom trenutku sam ostao i bez kukuruza pa sad dao jednog kunica (ociscen 2kg) za 50kg kukuruza!
 
Samo 450din? Pa to je jeftinije i od svinjetine! Ja moje ne dajem izpod 700din, pa ko hoce kupi ko nece ne mora da ih poklanjam necu! A cesto radim i razmenu sa kolegama np. ja njemu zeku on meni med! Za jednog kunica od 1,5kg dobijem 2kg meda, cena meda kod nas je 500din! Letos u jednom trenutku sam ostao i bez kukuruza pa sad dao jednog kunica (ociscen 2kg) za 50kg kukuruza!

Svaka cast imas svoju cenu, dobro je da sad znam kako se krecu moracu i ja korigovati moju cenu
 
Sinoć sam bio kod Poni-ja na zečjim kobajama,danas mi je došo PeraNS91 sa njegovim zečjim kobajama,ja sam im naravno parirao sa mojom zečjom šunkaricom,sve u svemu nezaboravne večeri i večere.Al umemo da napravimo,svaka nam čast!!!
 
Sinoć sam bio kod Poni-ja na zečjim kobajama,danas mi je došo PeraNS91 sa njegovim zečjim kobajama,ja sam im naravno parirao sa mojom zečjom šunkaricom,sve u svemu nezaboravne večeri i večere.Al umemo da napravimo,svaka nam čast!!!
A ja sam danas upoznao jako dobre ljude tj porodicu,koja je prava DOMACINSKA svaka ti cast szeki-telep drago mi je sto sam bio kod tebe nadam se da cemo i u buduce se posecivati,i razmenjivati iskustva o SVEMU sto se tice kunica,posto si punooo iskusniji od mene!!!PS-poniju svaka cast na kobajama,a tebi jos vece pohvale jer ja nisam jeo lepsu sunkaricu:bravo:!I da evo i moj brat i mama su rekli da je sunkarica PRSTE DA POLIZES,tako da cu(recept)morati ukrasti od tebe:osmeh:!Drago mi je da si ti se dopale kobaje:osmeh:....tako da o szekiiju-telepu sve naj naj....ziveli:ppozdrav:
 
Pohve za sunkaricu od zecijeg mesa ovo je bilo prelepo . Svima se u porodici svidela i prvom prilikom cu praviti.Sve pohvale za szeki-telep na trudu i uspehu.
 
Slobodno pišite vaša iskustva vezano za salamurenje mesa kunića.Dali je bolje suvo ili mokro salamurenje,koliko ga držite u salamuri,začine koje stavljate,na kojoj temperaturi leži itd.
Podelite vaša iskustva i sa nama koji to još nisu radili!

Hvala unapred i pozdrav od Sremca:sreca:
 
Evo i mojih kobasica od kunica, juce skinute iz pusnice! Mnogo je dobro, nemam reci! Hvala svima koji su pisali o pravljenu kobasica, samo su me inspirisali da i ja probam da ih napravim! Od sad cu ih praviti redovno, uvek se nadje desetak zekana za koju kobasicu!

IMG_20130206_183900 by Kamikaza23, on Flickr
 
Nazad
Vrh