Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Evo par slika sa današnjeg klanja kunića sa prijateljem "Perje"

Potreban pribor
attachment.php


Bilo je veselo uz dobrog starog Miroslava na repertoaru
attachment.php



Mesar na djelu 1
attachment.php



Mesar na djelu 2 " Perje"
attachment.php



Kunići su varirali oko 1,5kg čiste vage
attachment.php



Mesar broj 1
attachment.php



Zaklano je 13 kunića
attachment.php



Pakiranje kunića
attachment.php


I na kraju smo pomezetili uz Ilića
attachment.php



Kobasice sir i gemišt :)
attachment.php
 
Da li je neko probao da ispangluje zeca pa da pravi rolovanu zecetinu, sa slaninicom nemoze da nebude ukusno...
 
Odlicno Cuna nema sta, vazno je da se posao radi iz ljubavi i sa voljom!
Evo i jednog mog EKSPERIMENTA sa kunicima! Malo su mi kunici bili "masni" pa sam i to stavio u pecenicu, da ne bude previse suva! Pa sam dobio nesto posve cudno! Osusena pecenica je poprilicno meka( a susila se dobrih 3 nedelje u pusnici i jedno 4-5 vatri), slana taman koliko treba a u ustima se topi a zvaces je ko zvaku!! Mozda sam ocekivao nesto mnogo bolje tako da nisam bas zadovoljan eksperimentom ali nije lose, lepo ide uz sir i vino :osmeh:


IMG_20121215_134956 by Kamikaza23, on Flickr


IMG_20130117_110058 by Kamikaza23, on Flickr
 
Kamikaza od slike mi ide voda na usta:osmeh:,ja to jos nisam pravio tako da ti nemogu dati neku pomoc oko toga,ali bas me interesuje sta bi po tebi trebalo to jos nesto pa da bude savrseno?!Ovako preko slike je EXTRA mane nema,bas lepo...a naravno uz::vino::je uvek lakse i bolje:haha:!!!
 
Super izgleda dimljena vesalica a to sto je zilava i meni se desilo sa dimljenim butkicama.Nasecene lepo izgledaju ali nikad sazvakati. Koristimo ih u kiseli kupus ili pasulj.Zasad se pokazalo da su dimljene zecije kobasice najlepse za naseci i posluziti za predjelo ili doruak.,
 
@kamikaza I ja sam pravio te vesalice od kunica i od pileta, stim sto ja posle saljem preko zeta za Zrenjanin i tamo se uradi pac i topli dim .To bude polu trajni proizvod ,ali jako mekan i ukusan:ppozdrav:
 
@kamikaza I ja sam pravio te vesalice od kunica i od pileta, stim sto ja posle saljem preko zeta za Zrenjanin i tamo se uradi pac i topli dim .To bude polu trajni proizvod ,ali jako mekan i ukusan:ppozdrav:

Stajalo je meso dve nedelje u mokroj salamuri, prokuvana voda, co, biber, lorber, beli luk ... pa potom stavljeno u mrezice i dobro suseno!

Sjajno izgleda,ali stvarno sjajno....!Kakav je ukus ne znam?Moja preporuka je da ne stavljaš salo od zeca,nego svinjsku slaninu.....

Tu sam se najvise dvoumio, da li staviti svinjsku slaninu ali sam ipak stavio od kunica. Mozda sam tu pogresio, probacu sledeci put sa svinjskom slaninom i to veoma brzo!

Jos jedno pitanje za kunicare! Kako i gde cuvate odimljene kunice i koliko dugo mogu da odstoje pre upotrebe, jer se na mojima pojavile bele flekice od budji pa sam ih oprao i strpao u frizider!
 
Ako je dobro usloljeno nema problema, so ga i drzi da se nepokvari, a sto se tice budji nista strasno operes i njam njam...
 
Stajalo je meso dve nedelje u mokroj salamuri, prokuvana voda, co, biber, lorber, beli luk ... pa potom stavljeno u mrezice i dobro suseno!



Tu sam se najvise dvoumio, da li staviti svinjsku slaninu ali sam ipak stavio od kunica. Mozda sam tu pogresio, probacu sledeci put sa svinjskom slaninom i to veoma brzo!

Jos jedno pitanje za kunicare! Kako i gde cuvate odimljene kunice i koliko dugo mogu da odstoje pre upotrebe, jer se na mojima pojavile bele flekice od budji pa sam ih oprao i strpao u frizider!
Iz mog iskustva:eek:dimljeni(sušeni)kunić ne treba da stoji na promaji više od dva dana jer se tako osuši da to ne može da sažvaće ni Godzila!Juče sam kuvo prvi put u životu pasulj sa dimljenim kunićem,nešto nezaboravno što ću odsad stalno praktikovati!!!!Hvala ostalim Članovima na savetima,baš mi je prijalo!!!
 
Nazad
Vrh