Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Evo mi počinjemo sutra:idem kod Poni-ja nekim poslom,ješću kobaje a nosim moje šunkarice na probu,ha-ha!
 
Evo moje dimljene zecetine i kobaja:osmeh:
dsc0253.jpg

Danas za rucak bio pasulj sa ovim osusenim zekaniam i mogu vam reci da sam jako zadovoljan,ukus, ma prste da polizes:haha:(steta sto nisam vise komada osusio)
A kobaje su na promaji i lepo mrznu na ovom minusu
dsc0256.jpg
....
 
Аууу брате сто то лепо изгледа, цак се и овдје осети мирис...
 
Zao mi je sto trenutno nemam kunica za klanje. Treba bas ovih dana da se stavi meso u susaru na susenje, eh da imam zaklano bar 2 3 zeca u salamuri pa da izmesam sa svinjetinom :)

Pero dok sam te pre koji dan hvalio za slike sad vac pocinjes da nam pravis zazubice sram te bilo :) Salim se malo svaka cast samo redjaj slike i hvali se kad imas cim ziv bio i ti i tvoji zecevi tj. kunici :)
 
Pajko biće dana i zečeva za sušenje, ja čekam priliku da pečem prase pa da ubacim zeca u prase, mislim da će zeka biti sladji od prasca.
 
Ako stavis zeca u prase on je unutra i ima da se obari nece biti pecen.
Meni je jos u glavi slika zeca na raznju sto je Zeća pekao onako lepo peceni direkno na zaru sa rumenom koricom ma babaroga je sigurno :)
 
Pero baš lepo vise, lepi su za gledanje a u loncu ili šerpi su još lepši,to je ono pravo, svaka čast.
:ppozdrav::osmeh:
Ni ja nisam mogao verovati kakvog su ukusa,ali kada sem danas probao vec sam se dogovorio sa mojima bog da srece i zdravlja, sledecu zimu cu da bar 10 15 komada na susenje,jer je stvarno super ukus,a kobaje vam javim cim ih probam,pa ako su i one dobre zovem vas da zajedno uzivamo dok klopamo a naravno kasnije i da zalijemo :ppozdrav: ili ::vino::!

- - - - - - - - - -

Zao mi je sto trenutno nemam kunica za klanje. Treba bas ovih dana da se stavi meso u susaru na susenje, eh da imam zaklano bar 2 3 zeca u salamuri pa da izmesam sa svinjetinom :)

Pero dok sam te pre koji dan hvalio za slike sad vac pocinjes da nam pravis zazubice sram te bilo :) Salim se malo svaka cast samo redjaj slike i hvali se kad imas cim ziv bio i ti i tvoji zecevi tj. kunici :)
Hvala ePajko drago mi je da ti se svidja,a slike sam postavio da bi se sto vise ljudi odlucilo da i oni drze kunice i da vide kakve sve to djakonije moze da se pravi od kunicijeg mesa,a ujedno koliko je to i zdravo i lep hobi:osmeh::ppozdrav:!
 
Moj veliki san je sledece.
Prepelica u Zeca
Zec u Prase
Prase u ovna
Ovan u Bika.
To cu da odradim kad se budem zenio. :)
Cuo sam za kombinaciju
Prase u ovna
Ovan u Bika
Da je izvedena u praksi sa mnogo dobrim rezultatima.
 
Pero baš tako zdravo i jako lep hobi, a kobaje ija preavim za dve nedelje, doduše biće mi prvo pravljenje pa videćemo kako god da ispadnu poješće se.:haha:

- - - - - - - - - -

Okram koliko će ta slatka masna kombinacija da se dugo peče.:osmeh:
 
Ja sam pekao zeca na raznju i mogu vam reci da je bolje nego prasetina preukusnooooo.... :D
 
Ja sam na rostilj peko isecenog zeca na komade,ali meso je bilo mnogo suvo,mislim da bi kod mene i na raznju bilo dosta suvo meso.Recite kako ga vi spremate kada je toliko ukusno,pa da ga nabodem i ja na razanj.... Pozdrav
 
Meni na rostilju je bilo veoma ukusno i meko belelo se kao sneg iznutra a bilo je lepo peceno.
Nije mi se desavalo da je suvoparno.
Mozda ti je vatra bila pojaka.
 
sve isto kao pilece i svinjsko,samo sto ovo nije bilo suvo a zecetina jeste,zato sam digo ruke od rostilja i raznja
 
Ja sam sam bacao na rostilj proslog leta 5-6 puta i mogu da ti kazem da sam bio prezadovoljan.
Dosta sam kombinovao i pravio razlicite marinade i zacine.
Probaj u marinadi.
 
ljudi, jučer sam prvi put zeca koji je bio na par dimova pripremao.ubio sam se nakon što sam ga izdinstao u vodi i masti, a pred kraj ubacio sam i malo vrhunskog belog vina,gušio sam se,a i prijatelji koji su taman došli u goste!!!za svaku preporuku je!
 
Ova tema mora biti ukinuta.Voda krene na usta :osmeh:.Salim se naravno,ali Pero NS 91 prednjaci u ovom gurmanluku sve pohvale za njega.
 
Nazad
Vrh