Kukuruz 2024

To je sigurno, kad bacam ureu prije sjetve kukuruza uvijek ostaje zeleniji kukuruz na mjestima gdje rasipač izbaci više.
 
Nzm koje su sorte,nisu moje njive ,mada ima gde ni ja necu puno vise imati,nzm nista tacno dok ne udje kombajn,kod mene je pioneer,kws i lg.Padavina nesto preko 200l ako sam dobro upisivao,i nije sve od toga zahvatalo ceo atar,a i dosta od toga je po par L ,sto je beskorisno na vrucine.
Si ti video nekad klipove pabirke ?,ne mora da bude jalovih biljaka mnogo,dovoljno je kad su klipovi sitni ,nikakvi.
Slikaj i postavi da ljudi vide situaciju a ne samo meljes bez veze!
2017 sve dok nisam postavljao slike sa terena nisam mogao da zapusim usta onima koji nisu ni osetili susu ili samo donekle jesu jer im je toplo bilo, a znali su me kuditi da kukam!
Evo par slika od 29 Jula 2017 pa proceni jel susa i kod tebe takva ili nije!

Ako ne mozes videti slike evo ih:
4cd5aec6f303a4fb99b0a533e5029e41.jpg

03a27f7fc48cdf07b030cbe6762ea637.jpg

45be1787e57ba30acccaf23fd4e9d3c2.jpg


Ti u zivotu nisi vrsio 180 kg/kj
Eeee, ovo je beda i susa
 
Ми смо брали берачем 2012. године и било је 3 корпе кукуруза на јутро. То је између 30 и 40кг.
 
Ne mislim, znam da nisu rekordni prinosi bili ali ovakvu bedu nisu imao!
Samo sam hteo da ti pokazem kako susa izgleda, jer kako stoje stvari ima vas dosta koji ne znate.
Ali zato kad ima padavina kod nas onda je nekima puna usta svega i svacega!
 
Poslednja izmena:
A kod nas 2012-te masovno davali stočarima u silažu jer nije bilo ni zrna.
Što se tiče uree predsetveno, već se vodila diskusija o tom.... Nije svuda isto zemljište, zapamtite to. Zar stvarno mislite da za ovoliko godina ratarenja nismo probali i sa više i sa manje uree? Zar stvarno mislite da bolje poznajete tuđe zemljište od samog vlasnika?
 
Ko je repu po suvom vadio nikad repe nije imao.
Ko ti to rekao?
Oko 107t/ha prljave, oko 90t/ha plative.
Rekao bih da nije blato.
Naucicu ja svasta ovde.

Kukuruz zadnje 3godine nisam dobacio do 10t/ha sta god bio predusev. Tu je islo oko 7-9t prosek.
Suncokret je na repistu 2022 dao 29-30m/kj.
Drugi atar 24 na kukuruzu.
 
Poslednja izmena:
Meni je posle repe 2018 kad je bila dobra kisna godina svuda kukuruz bio 5-7 tona po kj a na repiste oko 3 tone po kj. Jednostavno ne raste kako treba, bude nizi, zut kukuruz i zbog toga sam i odustao od setve repe...
 
Meni je posle repe 2018 kad je bila dobra kisna godina svuda kukuruz bio 5-7 tona po kj a na repiste oko 3 tone po kj. Jednostavno ne raste kako treba, bude nizi, zut kukuruz i zbog toga sam i odustao od setve repe...
Meni je lane u pologu dao 9t/ha na repustu, drugo selo na suncokretu oko 6t/ha ali vise od vetra fasovao.
Ove godine imam na posnom zakupu de je repa oane bila 0rvi put da sad kasni kukuruz. Kasnije mi taj gazda dao i drugu njivu sa strnjikom i tu mi je sad kukuruz udaraju jedna u drugu, bas cu videti jel ima razlike.
Na mojim i duzim arendama nikad problema nisam imao.
 
Nazad
Vrh