Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros slusam nekog stručnjaka, mislim da je negde iz Bačke ili Banata, i kaže da je kukuruz iz kasnije setve bolji nego onaj iz ranije. Pogotovo onaj sejan oko polovine maja :sta:To mi nekako nelogično i u mom kraju sigurno nije tako. Kako je kod vas kad se gleda ranija, odnosno kasnija setva?
 
Neke slike iz Juznog Banata
Pogotovu namenjene nekim igracima koji znaju pricati o kisi u Julu koju smo dobili!
Pitam ih da li bi hteli da se menjaju za prinos!
Dakle Julska kisa?
4717
8cecba60b2ee06d33c46bcd1ba6c5e71.jpg

1eb11460b29adbc1971dc11eda412a26.jpg

39d9d12f6fe4c1bed6484d9bbdd73dd5.jpg

4b2f47ef15448c03383f4e401ac83007.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam moj sejao 20.aprila i dosta je zaostao u visini nizak je jako ali ipak tu i tamo izbacio po neki mali klip,ali ni ovi koji su posejali pre mene ima razlike samo u visini a sto se tice klipova i ne bas ne znam sta su od hibrida posejali ali najverovatnije ZP,AS i mozda po neki Pioner.

Cuo sam se sa covekom koji ima u ritu kod nas Vrsacki Ritovi kukuruza i tamo ocekuje izmedju 3-4t/kj.
 
Nisu moje parcele,neznam sta ce gazda.
A ja cu na moje i dalje ici standardno,nista od koristenja te mikrobiologije.
 
Ovo bi se kod mene moglo prodati za silazu. Po principu stare, narodne ''bolje i crn kolac, nego prazna torba''.
 
Ovo, kad je vec dovde doslo, niposto ne davati u silazu. Ovo je hrana za naredne godine. Tu ima dosta meterijala za stvaranje humusa i koliko toliko popravljanja boniteta zemljista. Moramo toj zemlji vratiti humus kako god znamo i umemo inace smo ga ugasili u skorijoj buducnosti.
 
- - - - - - - - - -

Danas obisao 2,5ha kukuruza ,teska crna zemlja je u pitanju ...pka,as i pionir sve po 82 ara,nisam slikao,a nema bas sta ni da se vidi,doduse nije bas da nema nista od roda...
Situacija je sledeca jesenas zaorano 200kg ha map,predsetveno 200kg uree i pionir i as dobili spartanje i 200kg san,pkb nista,a nije ni spartan....Sto se padavina tice zadnjih dva meseca nista,ali smo zato imali lepu kisu u maju u par navrata i ona je zasluzna sto sad i imamo neki kakav takav rod...stanje hibrida tice sejani su Kondor,54 u 9911,pkb sto se stabljike i listoova tice super izglerda,ali klip nioje nikakav,as mali zakrzljao na nekih 1,8m podgoreo prva cetri lista,ali ima kakve takve klipice,pionir podgoreo jos pre mesec dana prva tri lista i tako stoji i dalje,lepo se oprasio i nema jalovih biljaka,koren jeste sitniji i zrno slabo nalieno ali se nadam da bobaci i prebaci 4t ha....prolazio sam pored nekih ranijih as hibrida nisu toliko losi u ovoj godini dok sam kod zp hibrida primetio veliki broj biljaka bez klipa,dkc kod nas nema u prodaji i niko ga i ne seje:ppozdrav:Sve u svemu propast brale
 
Robi ovo stvarno šteta za kukuruz...I šteta ako se ne zaore odmah ta zelena masa...naravno ako oće plug u zemlju...:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh