Kukuruz 2024

Ja sam prosle godine imao Blason duo na parceli sa dosta sirka, ocistio sam sirak, ali rod mu je bio dosta slabiji od obicnih hibrida.
 
A zašto tako misliš, obrazloži molim te. Ja baš kontra mislim, kukuruz je u top formi, tj bio je pre 10 dana, u nedelju se vraćam sa mora pa ću videti trenutno stanje, mada kada je onako solidno podneo onaj talas 40° što bi mu sada smetalo kada noću ide do 12-13°.
Očekujem jedan solidan rod.
P.S. sada se vide prave posledice mraza i hladnoće prve polovine aprila.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

Evo u susjednom selu di imam jednu parcelu, jucer sam ostao ugodno iznenaden
Ocekujem 50m/j zasad a mozda i vise…
U selu izmedu 7 i 15m/j..samo sto mi u selu 90% kukuruza :(
Sijano sve u 3mjesecu, jos je u susjednom selu losija zemlja i manje su kise dobili nego mi…jedina razlika sto smo mi dobili 2 leda


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Пајдаш, знаш ли ти ону народну да се поклону у зубе не гледа?
 
Stim sto soja ima mogicnost da zaustavi vegetaciju, prakticki udje u neki oblik hibernacije. Dobro smo to videli i okusili 2022. kad je soja posle 19.08. i kise krenula u retrovegetaciju, a pre toga fakticli spavala dva meseca. Kukuruz nema tu mogucnost. On skuplja sumu temperatura i kad skupi zavrsi karijeru.
Osnovna razlika, kukuruz hibrid stvoren ljudskom rukom, a soja je samo malo kultivisan i selektovan najobicniji korov.
 
Evo u susjednom selu di imam jednu parcelu, jucer sam ostao ugodno iznenaden
Ocekujem 50m/j zasad a mozda i vise…
U selu izmedu 7 i 15m/j..samo sto mi u selu 90% kukuruza :(
Sijano sve u 3mjesecu, jos je u susjednom selu losija zemlja i manje su kise dobili nego mi…jedina razlika sto smo mi dobili 2 leda


Sent from my iPhone using Tapatalk
to da li je taj kukuruz dobio manje kise okaci macku o rep,razlog jer sada kisa pada gde naidje oblak,nije ko nekada kad pada pada svuda mada i onda bilo razlike

sada bukvalno razlika 500m,zna da bude razlika i 20l kise
 
to da li je taj kukuruz dobio manje kise okaci macku o rep,razlog jer sada kisa pada gde naidje oblak,nije ko nekada kad pada pada svuda mada i onda bilo razlike

sada bukvalno razlika 500m,zna da bude razlika i 20l kise

To je istina…al vodim se podacima sto je vodio kolega, a njiva je blizu njegove kuce, cca 350m zracne linije
Al opet na ovu susu i kolicinu padalina izgleda iznenadujuce dobro…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Између ових слика је разлика можда три километра.
e6f07c593a16c2d893e872a05f214c93.jpg
 
Nazad
Vrh