Kukuruz 2024

Mozda si u pravu,mada nisam siguran bas,meni vise vuce na traktorsku gumu.
On je postavljao slike sa jugom po tim dusty putevima,na to sam mislio.Jedino ako sam pogresio i to je neko drugi bio....
 
meni je fascinatno da neki i dalje kukaju kako nece biti prinosa a postavljaju slike sa lagano 50m/kj kukuruza a vidim i suncokreta da ce biti poprilicno,pa i soje

obicno ide ona prica posle toga ali kod nas radja i 80m/kj i ostale gluposti

naravno kasnije krece kuknjava u vezi arende kako se podize i sve ostalo kako se podize cena zemlje itd itd

niste vi rodjaci videli susu a ni necete srecom po vas


suncokret ima da opet u sremu zvizne lagano do 3t tone po kj,ko je uradio kako treba

a kukuruzi i do 60m kj
 
meni je fascinatno da neki i dalje kukaju kako nece biti prinosa a postavljaju slike sa lagano 50m/kj kukuruza a vidim i suncokreta da ce biti poprilicno,pa i soje

obicno ide ona prica posle toga ali kod nas radja i 80m/kj i ostale gluposti

naravno kasnije krece kuknjava u vezi arende kako se podize i sve ostalo kako se podize cena zemlje itd itd

niste vi rodjaci videli susu a ni necete srecom po vas


suncokret ima da opet u sremu zvizne lagano do 3t tone po kj,ko je uradio kako treba

a kukuruzi i do 60m kj
Pećinci zadnja kiša 1 jul. Doduše od 40 do 60 litara.
 
Niko kikoga ne bije po ušima da plaća skupe arende a ko laže da mu je kukuruz extra i postavlja extra slike jednog klipa sebe laže.
 
Да, она долина код језера.
Znam te atare dobro. Lipar je u dva navrata dobio dobru kišu tu očekujem 5+ tona po jutru...inače u toj dolji i na najmanjoj kiši nosi zemlju.

Na tim putevima lagano 50- 80 km/h sa Dačijom daster. Obišao sam pre mesec dana krug po atarima , ima par lošijih deonica ali je ok.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 
Генерално нема пуно кукуруза по атару, то сам писао пре неколико месеци. Види се да нема стоке као пре. Али репе и стрњике море.
А вози се брзо онолико колико може да развије.
 
varas se

ima kukuruza koji ce lagano baciti 5t kj

kasnije ce prica biti jao kako je iznenadio,pa koja sorta,vreme setve itd

ljudi su cudo

ukratko lazu sada

isao do bg pa video stanje
Gleda se prosek na nivou države a ne lokalno, uvek je bilo odskakanja kod onih koji su dobili neke kiše ali je to procentualno malo tako da prosek je bitan kako kod sebe u gazdinstvu tako i na nivou države.
To što si gledao do Beograda su samo izlozi, treba ući nekad i u radnju.
 
meni je fascinatno da neki i dalje kukaju kako nece biti prinosa a postavljaju slike sa lagano 50m/kj kukuruza a vidim i suncokreta da ce biti poprilicno,pa i soje

obicno ide ona prica posle toga ali kod nas radja i 80m/kj i ostale gluposti

naravno kasnije krece kuknjava u vezi arende kako se podize i sve ostalo kako se podize cena zemlje itd itd

niste vi rodjaci videli susu a ni necete srecom po vas


suncokret ima da opet u sremu zvizne lagano do 3t tone po kj,ko je uradio kako treba

a kukuruzi i do 60m kj
sta ces, to je mentalitet ljudi (deo) nasih...licno volim da vidim top kukuruze ili bilo koje useve, odmah pitam sta je radio da nisam ja nesto zeznuo i tako prikupljam iskustva....ali to kad krene kuknjava a slike kao u najboljim godinama, covek samo da se okrene i ode, bolje ili u ovom slucaju promeni stranicu
 
Gleda se prosek na nivou države a ne lokalno, uvek je bilo odskakanja kod onih koji su dobili neke kiše ali je to procentualno malo tako da prosek je bitan kako kod sebe u gazdinstvu tako i na nivou države.
To što si gledao do Beograda su samo izlozi, treba ući nekad i u radnju.
Od Despotova pa nize do Beograda ko je uradio kako treba nece imati ispod 4t/kj sigurno a bice i vise....jos nise ta granica se dize lagano do 5tona po jutru

O proseku zajebi stvar

O tome i govorim jer se regioni razlikuju i nine normalno da pa i subvencije i pomoc bude ista ako me vec vuces za jezik,jer ako neko imao 5 tona a neko 2t po jutru a sve isto bude i to ide vec evo 5 godina godovo nesti mora da se menja

Zato i kazem zasto arende i zemlja ide gore non stop a svis e cude kako pa kako
 
A jel u redu da ovde bude 10-15000 evra jutro na večito a kod tebe 5-8000 evra, a prosek je jako bitan ako znaš da računaš, nije isto na jednoj njivi 2 a na drugoj 5 tona po kj i koji je onda prosek, inače nije samo kod tebe suša više godina, a arendu nek plaća ko koliko hoće samo nisu ni sve pare za arendu i kupovinu zarađene u poljoprivredi.Trava uvek zelenija u tuđem dvorištu, kad me vučeš za jezik ali no.
 
po ovim cenama nije normalno ni kod men 8k a ni kod tebe 15k

razlika je ogromna u prinosu to je sada vec ocigledno nekoliko godina

ironija je da sam spominjes pare koje nisu u polj a kazes da je kod tebe gotovo pa dupla cena....valjda postoji i razlog zasto je to tako

o tome pricam

ocigledno da ne shvatas zasto kod tebe placaju toliko a navodno ima suse ;)
 
Od Despotova pa nize do Beograda ko je uradio kako treba nece imati ispod 4t/kj sigurno a bice i vise....jos nise ta granica se dize lagano do 5tona po jutru

O proseku zajebi stvar

O tome i govorim jer se regioni razlikuju i nine normalno da pa i subvencije i pomoc bude ista ako me vec vuces za jezik,jer ako neko imao 5 tona a neko 2t po jutru a sve isto bude i to ide vec evo 5 godina godovo nesti mora da se menja

Zato i kazem zasto arende i zemlja ide gore non stop a svis e cude kako pa kako
I naj bolje njive koje su na naj boljoj zemlji koje su uradjene po svim pravilima agrotehnike su upustile jos pre 10 dana. Da ne kazem kako izgledaju tamo gde je zemlja losije radjena ili je losijeg kvaliteta.
 
Nazad
Vrh