Kukuruz 2024

Od kada je Bečej jug Bačke ? Mislim u geografskom smislu. Šta je onda od NS do Titela ?
 
Bečejska opština pripada administrativno Južno Bačkom okrugu, a to nije valjda slučajno!?
Atar je veliki, od najvećih u Srbiji prečnika vazdušnom linijom 30km najširi delovi.
Kada se gleda karta nismo ni pravi sever a ni jug Bačke, ali smo ipak više južno nego severno pa je valjda zato tako odlučeno
Evo šta kaže Wikipedia: https://sh.wikipedia.org/wiki/Bečej
Mislim da ta odrednica i nije toliko bitna koliko suština kazanog.
 
Raspitaj se bas, i kako je radjeno i sta je predusjev , mada slika je bas cudna .Trava je lijevo zelena , ispada da je put prskan totalom. Ako jeste onda je totalom dovatio desne kukuruze posto se ne vidi razlika u travi . Malo cudno
I kod mene je slična situacija kao na toj slici. Svi kukuruzi izgoreli a moji zeleni. Samo kod mene je razlog što sam ja sejao u maju...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Raspitaj se bas, i kako je radjeno i sta je predusjev , mada slika je bas cudna .Trava je lijevo zelena , ispada da je put prskan totalom. Ako jeste onda je totalom dovatio desne kukuruze posto se ne vidi razlika u travi . Malo cudno
Lijevo do kukuruza je djetelina, desno trava u međi izgorila od suše, a sve ću ispitati oko tog kukuruza, mislim da je ovaj dio na slici monokultura i da je sijano oko 10.04. Sad ću probati naći sliku kukuruza isto stotinjak metara od mene, presijan je kukuruz 25.04. zbog lošeg nicanja u suši.
 
Bečejska opština pripada administrativno Južno Bačkom okrugu, a to nije valjda slučajno!?
Atar je veliki, od najvećih u Srbiji prečnika vazdušnom linijom 30km najširi delovi.
Kada se gleda karta nismo ni pravi sever a ni jug Bačke, ali smo ipak više južno nego severno pa je valjda zato tako odlučeno
Evo šta kaže Wikipedia: https://sh.wikipedia.org/wiki/Bečej
Mislim da ta odrednica i nije toliko bitna koliko suština kazanog.
Lepo sam te pitao ,,GEOGRAFSKI". Nisam glup, samo tako izgledam.
Do Đale imaš oko 69km, a do Titela oko 63km. Ali administrativno ne postiji srednja Bačka. Znači da ste geografski u sred sredine Bačke. Kiše ne prpoznaju administrativne granice.
Sve to nije zbog mene, nego zbog drugih koi zaista misle da živiš na jugu Bačke.
I pitao sam te šta je geografski od NS do Titela, ako je Bečej jug Bačke, a Bečej severno koliko je Titel južno od NS.
 
Od stetne kutije,tuga
Prva dva 9757
1096
0725
PJL6yRE.jpeg
 
Danas, ubadala kiša kad treba

Zemlja inače žnj klasa, više vrsta zemlje na istoj parceli, brdo, agrotehnika u odnosu na vas u Vojvodini nikakva. Strnjike se ne diraju do oranja, kukuruzovina ako se ne popali čeka se februar da malo strune pa se onda ore. Đubrenje 15ka i kan po 250 kg/ha. Prskanje većinom mont i terbis, dosta puta na tome i ostane, pričam uopšteno za moj uži kraj, ne samo kod mene. Ratara nema, ko drži životinje taj još i sije, arende nema, daju ljudi da ne zarasta njiva, na drugom kraju opštine je drugačija situacija.

Zaključak, treba da se zahvalimo za kišu i udaramo nogom u gujcu na ovakvom kukuruzu

Bilo je i sušnjijih godina, al opet nije bilo toliko katastrofa kao kod vas
9a6ed47c23e53b6132f5a9afee28d3f0.jpg
072aa696656d2f0866802da11d51976c.jpg


Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Pre neki dan išao za Vrujice. Kad se krene Milošem Velikim i predje Sava kukuruz do panja zelen. Sa ove strane Save od blage katastrofe do totalne katastrofe...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
@Peet
Godinama unazad kod nas je slična situacija. Ne baš kao sad, ali uvek značajno gore u odnosu na većinu. Jug Bačke jako manjka sa padavinama i to je postalo pravilo. Ne kažem da je kod drugih mnogo bolje, ali ovde je zaista ekstrem.
Kao sto sam rekao vec od Sutjeske ka Zrenjaninu pa do B. Topole je jad i beda u 95% slucajeva sto se tice kukuruza u odnosu na nas region ovde a i juznije do Smedereva pa sve do Vrnjacke Banje.
Postoje retke zelene parcele pored osusenih i kod vas a i u tom delu Vojvodine a skoro da su jedna do druge, verovatno presejavanje ili kasnija setva polovinom Maja koje su opstale do nekih kisa pa guraju solidno bar na oko sto se da videti!
 
Nazad
Vrh