Kukuruz 2024

I naj bolje njive koje su na naj boljoj zemlji koje su uradjene po svim pravilima agrotehnike su upustile jos pre 10 dana. Da ne kazem kako izgledaju tamo gde je zemlja losije radjena ili je losijeg kvaliteta.
naravno i nece dati sto je trebalo 7t kj dace lagano 6t


moje skidam oko 15stog,mozda i pre tj verovatno....sve zavisi od vremena
 
po ovim cenama nije normalno ni kod men 8k a ni kod tebe 15k

razlika je ogromna u prinosu to je sada vec ocigledno nekoliko godina

ironija je da sam spominjes pare koje nisu u polj a kazes da je kod tebe gotovo pa dupla cena....valjda postoji i razlog zasto je to tako

o tome pricam

ocigledno da ne shvatas zasto kod tebe placaju toliko a navodno ima suse ;)
Evo da probam ja da dam odgovor na boldovanu rečenicu, jer smo iz iste opštine. Moje mišljenje je da je kod nas velika cena zemlje iz bar dva razloga. Jedan je jer veći deo zemlje kupuju ne poljoprivrednici. Npr. čuo sam nedavno, ne znam koliko je tačno ali tako se priča, da je neko ko ima prevozničku firmu (puno kamiona) kupio oko 300 jutara zemlje i da stalno traži još. Njivu (oko 10 kj) preko puta moje je kupio neki doktor, naravno ne radi je on, izdaje u arendu... Dakle slobodan kapital se ulaže u nekretnine jer nema gde pametnije (ili možda bolje reći sigurnije) da se uloži. Drugi razlog je nepostojanje industrije u našoj opšini, najveći deo radnika putuje u druga mesta na posao. Znači ako nemaš u svom mestu izbora kako da zarađuješ za život radićeš ono što ti jedino ostaje, a to je poljoprivreda (tu mislim na porodice koje imaju nešto nasleđene zemlje od svojih starih)...
 
po ovim cenama nije normalno ni kod men 8k a ni kod tebe 15k

razlika je ogromna u prinosu to je sada vec ocigledno nekoliko godina

ironija je da sam spominjes pare koje nisu u polj a kazes da je kod tebe gotovo pa dupla cena....valjda postoji i razlog zasto je to tako

o tome pricam

ocigledno da ne shvatas zasto kod tebe placaju toliko a navodno ima suse ;)
Evo i Dukej ti je dao odgovor, ja radim arendu od dvoje ljudi (nisu jedini) koji kupuju zemlju a nemaju nikakvih dodirnih tačaka sa zemljom, jednostavno imaju višak para zarađenih u drugim poslovima i kupuju zemlju i takvi nam prave problem ali no.Inače evo treća godina zaredom suša pa će da vidimo ko će se još kurobeca ali no.
 
Pa cekaj jel si ti u minisu ili plusu??? 🤣🤣🤣

O cemu ti meni sad govoris,jel kontas ti sam sebe sta pises ili ne???

Zasto im placas 300e arendu ako nemas prinos?
Radice neko drugi a ti ne ili koja je fora???
 
Ma druze to ko kupuje zemlju i cija je zemjla nema apsolutno veze sa da li hoces ili neces da platis arendu,nema drugo ili trece


Ako je takva susa,ti koji placaju toliko ce posle 3 godine stati sigurno ali ne ide se na jos vise o tome pricam da suse i nema bas tolike kako se prica

Tu je fora
 
Evo da probam ja da dam odgovor na boldovanu rečenicu, jer smo iz iste opštine. Moje mišljenje je da je kod nas velika cena zemlje iz bar dva razloga. Jedan je jer veći deo zemlje kupuju ne poljoprivrednici. Npr. čuo sam nedavno, ne znam koliko je tačno ali tako se priča, da je neko ko ima prevozničku firmu (puno kamiona) kupio oko 300 jutara zemlje i da stalno traži još. Njivu (oko 10 kj) preko puta moje je kupio neki doktor, naravno ne radi je on, izdaje u arendu... Dakle slobodan kapital se ulaže u nekretnine jer nema gde pametnije (ili možda bolje reći sigurnije) da se uloži. Drugi razlog je nepostojanje industrije u našoj opšini, najveći deo radnika putuje u druga mesta na posao. Znači ako nemaš u svom mestu izbora kako da zarađuješ za život radićeš ono što ti jedino ostaje, a to je poljoprivreda (tu mislim na porodice koje imaju nešto nasleđene zemlje od svojih starih)...
Тај што купује земљу је из Футога има преко 200 камиона.
 
Zemlju kupuju oni što imaju para. A visoke arende plaćaju oni što para nemaju, nadajući se da će tako nešto zaraditi i otplatiti svoje dugove. Cela mudrost!


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
To je u ne uređenim zemljama, u uređenim zemlju može isključivo da kupi i nasledi samo onaj koji je dokazao da zna da se bavi poljoprivredom i mora da se bavi pjoprivredom.
 
Тај што купује земљу је из Футога има преко 200 камиона.
a u jednoj od drgih tema oko price za jutro veliki novci se dobiju pa se kuoi zemlje duplo i troduplo digla se kuka i motika kako se zemlje nema,tj nema se gde kupiti

sad odjednom evo vec 300j se kupuje i bice jos


samo treba citati posto je ovo forum,nije moguce da se slusa ali samo citati izmedju redova i sve dodje na svoje
 
To je u ne uređenim zemljama, u uređenim zemlju može isključivo da kupi i nasledi samo onaj koji je dokazao da zna da se bavi poljoprivredom i mora da se bavi pjoprivredom.
Imam jedno pitanje,šta ćemo sa onima koji se mnogo bolje i kvalitetnije bave poljoprivredom od onih čije je to osnovno zanimanje.
Pri tome mislim na prinose po jedinici površine,održavanje parcela,zakorovljenost parcela i td.
 
To je u ne uređenim zemljama, u uređenim zemlju može isključivo da kupi i nasledi samo onaj koji je dokazao da zna da se bavi poljoprivredom i mora da se bavi pjoprivredom.
Slazem se sa svime napisanim.
Da ne bude uslov ko se samo bavi zemljoradnjom da je to jedini kriterijum.
Znaci da zna i da ozbiljno radi.
 
Imam jedno pitanje,šta ćemo sa onima koji se mnogo bolje i kvalitetnije bave poljoprivredom od onih čije je to osnovno zanimanje.
Pri tome mislim na prinose po jedinici površine,održavanje parcela,zakorovljenost parcela i td.
To što je nekome jedino zanimanje poljoprivreda ne znači da zna da radi. Zato u uređenim zemljama postoji kontrola zbanja i rada, redovno doobrazovanje.
Može da poljoprivreda bude osnovno zanimanje, nikako obrnuto.
Gleda se interes države, nikako lični interes ili lična sujeta.
Kada poljoprivrednik ode u penziju MORA da vrati državnu zemlji i proda ličnu ili pod povoljnijim uslovima proda svom detetu.
 
Evo kod nas će prolaziti Osmeh Vojvodine na nekim delovima i 60 metara širine i nisu se vlasnici puno pitali od strane države za mišljenje,nego isplaćeni po nekoj "tržišnoj ceni".I tako svuda u državi.Eto toliko o našoj privatnoj svojini nad ovom zemljom.Žalosno ali je tako.
 
Hoćeš li ti svojoj deci povoljno prodati svoju zemlju?
Aaaasllllooooo. Pročitajte sa razumevanjem. Napiso sam da je tamo negde tako.
I ne vidim u čemu je problem izneti činjenice ?
Da, kada kod nas bude takav zakon i ja ću se ponašati u okvirima zakona.
Možda nekada neko shvati koliki je bitan i velik strateški interes zemlja jedne ozbiljne države.
 
Nazad
Vrh