Kukuruz 2024

Očekivao sam i ja više ali crvenilo ima uticaj mislim oko 50 %
 
Gustina niklog kukuruza je oko 68000 biljaka/ ha, DKC 4943, sobzirom na crvenilo ovo je možda trebalo još gušće sijati.
 
Ovo zanima mene a sigurno i vas, levo kukuruz zeleni, najbolji u ovom ataru, mislim da je zp 606, pitaću koji je.
 
Prosle nedelje prosao sam putem od V Banje pa do Lokava pa skoro da nigde nisam video takvu bedu i susu koja je pogodila kukuruz kao sto danas vidim putem do Beceja i Backe Topole!
Sticajem okolnosti i povoljnih vremenskih prilika mi smo ove godine pravi srecnici!
 
Znam da nije izvagano ali ja imam ovakvih klipova bez navodnjavanja na razmaku 21.8, ima mestimicno i 2 klipa gde je drugi dosta losiji ali ima zrna.. Kod njega je verovatno gusci sklop ali nmg da zamislim da ce dati 50% vise.. U svakom slucaju najbolje sacekati vagu 👍
Na slici izgleda odlicno ako zanemarimo crvenilo. Imo sam nekad i preko 14t na nekim njivama , dekalb i slicno je izgledao. Nije bilo po 2 klipa osim u vanjskom redu i klipovi nisu bili veci naoko .
 
Kukuruz 0217.
Potez izmedju Crepaje i Kacareva
239052accb5d2490e9b625a4a922b675.jpg
d59e2500e866f069dbea20e2f847c73e.jpg
e0ada6ac4797e4de1ee2f1ad9f398764.jpg


Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Miladine ovaj kukuruz na lecoj parceli je sigurno zalivan? jer i ova desno pacela je bas suva a i ona u pozadini se vidi da je kukuruz izgoreo. Trava na putu kao da si je prskao totalom, a vratine levo su zelene i bujne.
 
pa opet ako bi nas pa i 20% navodnjavalo doslo bi do situacije kao kod nas na severu u selu Tavankut,gde je po bunarima(kopanim il busenim) nestalo vode jer svi navodnjavaju da li sljive,dunje,kruske,povrce i sad gotovo

treba busit dublje
 
Prosle nedelje prosao sam putem od V Banje pa do Lokava pa skoro da nigde nisam video takvu bedu i susu koja je pogodila kukuruz kao sto danas vidim putem do Beceja i Backe Topole!
Sticajem okolnosti i povoljnih vremenskih prilika mi smo ove godine pravi srecnici!

@Peet
Godinama unazad kod nas je slična situacija. Ne baš kao sad, ali uvek značajno gore u odnosu na većinu. Jug Bačke jako manjka sa padavinama i to je postalo pravilo. Ne kažem da je kod drugih mnogo bolje, ali ovde je zaista ekstrem.
 
Nazad
Vrh