Kukuruz 2024

kažem ono što zapažam i vidim Imam pionir i syngentu i pušiona je na oba.klipovi obešeni to će se vrše za dve nedelje
 
Komšo otišao da navrsi kukuruza malo vlaznog pa da rasiri po supi da se osusi jer ce mu zafaliti starog kukuruza za svinje…evo vratio se maloprije…
Na 2jutra nije napunio bunker :/
Vlaga 13.5-14.3 sto je mjerio par uzoraka…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad bi znali napamet kolko je koja mjera lanac,jutro ,rali,ar ,dulum ,.. treba preracunavati svaki put. Uglavnom vjerovatno je lose kad stane 10 lanaca u zmajevku :unsure:
 
Aj da sumiramo nesto . Pricamo price u temi kukuruz vec 15ak godina ovde . Vrijeme je da vidimo malo o sustini posla , ipak to nije hobi , porodice zive od toga .
KOLIKI JE PROSJECAN PRINOS KOD "TEBE" KUKURUZA ZADNJIH 20 GODINA ?
Ili mozda jos prakticnije , kolika prosjecna zarada na kukuruzu po godini od kad radite ?
Ako je te "malo" ,nesto krupno pod hitno treba mijenjati. Manite se finesa poput hibrida , pripreme ,djubrenja .... ili odustajati od nekih njiva gdje se gubi ili nesto mijenjati u poslu iz korjena ?
 
Kod mene naj lošiji prinos 7t/h a naj bolji 13 t/h i trenutno se raspitujem gde, šta kako, koliko bi me izašlo navodnjavanje kap po kap, bušenje bunara, creva pumpe itd.
 
Pa sta ti vredi voda,kad je na ulici 40 stepeni.
Kod nas je palo preko 100 litara kise u tri dana pred onaj toplotni talas.
Od setve je dobijao redovno kisu.
Kukuruzi odkad se ja bavim poljoprivedom nisu onako dobro izgledali.
Zveknu ona temperatura,i sad prc.
Od rekordnih prinosa spade na daj Boze prosecan rod.
Dzabe ovde i pamet i iskustvo,kad je
neprimenjlivo u praksi.
 
P
Komšo otišao da navrsi kukuruza malo vlaznog pa da rasiri po supi da se osusi jer ce mu zafaliti starog kukuruza za svinje…evo vratio se maloprije…
Na 2jutra nije napunio bunker :/
Vlaga 13.5-14.3 sto je mjerio par uzoraka…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa, koji je razlog, samo suša ili ?
 
Ja vodim knjigu pola od 2016 godine i prinos kukuruza od tada mi je

2016 prosecan prinos 11640 kg / ha
2017 (bio mraz polovinom Aprila) Prosecan prinos 6100 kg / ha
2018 11560 kg / ha
2019 11100 kg / ha
2020 11550 kg / ha
2021 5500 kg / ha
2022 3100 kg / ha
2023 8800 kg / ha
i sa nestrpljenjem cekamo 2024
 
Poslednja izmena:
Cccc
Nebi se kolega ovde slozio nikako. Da je olos na vlasti jeste , al ako je prosjek zarade na kukuruzu oko 0 , ili ako je prosjecan prinos zadnjih 20g oko 6 do 7t po ha , nisu oni krivi
To sto si izneo su sad dve razlicite stvari...nekada i sa tih 6t neko ima vecu zaradu nego neko sa 12 ako ga cena svega ubi....ja samo to apostrofiram, ali naravno da znam na koju stranu ciljas i sa njom se slazem
 
Nazad
Vrh