Kukuruz 2022

Kod nas jaavlja 38 do 39 stupnjeva. Ocito ce se ponovito 2012.kad je prinos bio 800 kg po ha.... Za sad izgleda vrlo dobro kukuriz i dobio je kisu ali ako ovo dodje bio bi fenomen da nr ostane jalov buduci da je digdi koju metlicu poceo izbacivat
 
P9241

mXzdgkk.jpg

G41xf83.jpg

9R38gB1.jpg
 
Na jednoj parceli imama AS 201 i zp 427 i oba hibrida polako krecu da izbacuju po koju metlicu,plasim se da ce u nevreme izbaciti metlicu,Samo onaj odozgo zna sta ce biti, prosle godine je ni iz cega izaslo nesto kukuruza a ove ce biti obrnuto, od odlicnog kukuruza bice nista, ako se nastavi trend visokih temperatura, sada je kukuruz vise od duplo bolji nego prosle godine.Postoji sansa da modeli promene plocu jer je svaki izlaz drugaciji.5-6mm kise ispred tropskih dana moze doneti vecu stetu nego koristi tamo gde ima malo vlage a tamo gde je nema to nista ne znaci, sledece dve nedelje su kljucne.
 
Kod mene jos nema metlice,al mogla bi izaci za par dana....slijedecih 10 dana temp kod nas 35 do 40.......sto nije dobro
 
Moji još neće da metliče barem 15 dana i više. Taman da prođe ova kanikula najavljena.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kod mene moj KWS je sličan kao kod Darka Dren. I metliči i izbacuje klip. Pričao sam sa promoterom i kaze da oplodnja traje 7-10 dana. Generalno sporadično i traje ovo metličenje. ZBog nejednakog nicanja. Deo do šume gde je uvek toplije je prvo nikao i tako izlazio dalje ka drugoj strani. Jedino što mogu da budem optimista je da sada on ima vlagu, da su noćne temp daleko ispod 20C i da ima baš baš velike rose. To može da mu pomogne da oplodnja bude kako treba. Mada po meni sama oplodnja neće krenuti dok on ne izgura do kraja dužinu klipa i izbaci svu bradu (svako zrno je ona jedna vlas). Tako da će to proći još par dana dok ne počne, tako da možda on i izgura ove velike temp naredne nedelje. A opet vidim da ima najave sad za subotu-nedelju opet neke kiše kao i za utorak-sreda (Vidovdanska može biti zlata vredna).
 
Tweetor metlica ni u najavi još.
Ali zato plamenac ga buši pošteno
37d598a07584666722196f6bd88c6b7b.jpg

2876845d8fd480a0971d0ae9845cab70.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Sta sam danas video kukuruze od Zemuna do Indjije 😵‍💫 zavrtelo mi se u glavi! Jos lepsa scena kraj puta kamion pun psenice zaglavljen ne na uvratinama nego na kolskom putu. Mislim da se nisam zaglavio od 2017 nigde 😂.

Kao prosle godine kad sam u sred Avgusta isao za Reglon u B.Karadjordjevo ono kukuruzi 4m i otrembesili kardane! A kod nas upasali zute trofrtaljke do sisa, a kitarac se sakrio 😂
Sve isto i ove god. ne menjamo nista!
 
Bilo bi druvačije sigurno. Ja sam sejao šećerac na nekih 27 cm razmaka, pa nastavio merkantilu. Posejao nekih 7-8 jutara dok sam skontao da nisam promenio razmak na mašini. E tu je kukuruz zelen do zemlje i poprilično robusniji od onog što sam posle sejao na 21 cm.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh