Kukuruz 2022

slobapatrola

Član
Učlanjen(a)
8 Feb 2012
Poruka
6.013
Jeste li primetili kakav je napad plamenca?
Ja danas obilazio ovo će vrlo brzo uci u normalnu agrotehnicku odnosno obaveznu meru.

Farmer II

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
5.401
Da treba prskati treba
Ali kako, za vecinu nedostizno, osim zrtvovati ta 2 reda za prolaz traktorom i sto sira grana na prskalici

caco

Član
Učlanjen(a)
14 Jul 2013
Poruka
1.675
Pre nedelju dana sam prskao šećerac protiv plamenca, leđnim atomizerom. Danas sam bio da vidim, redovno ga ima ubušenog u stablu....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
6.370
Prosle godine kod nas neki kukuruzi nisu bili daleko od tarupiranja,kamo srece da je samo 2012-ta bila tako losa.

caco

Član
Učlanjen(a)
14 Jul 2013
Poruka
1.675
Opet, one 2012te godine ja tarupirao sejano na 21. A komšija posejano 3 kukuruza u metar, imao klipčine one velike što se biraju pa kače po kotarkama u dvorištu da vise.....
E sad kad se to okruni neznam koliko je to tona po kj ali nešto je bilo. Kod mene ništa!

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

geci

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2016
Poruka
1.942
Videcemo,ja ove godine malo sarao sa razmakom na 18,19,21 pa videcu po prinosima

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

geci

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2016
Poruka
1.942
Ovaj u basti

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

grabik

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2015
Poruka
3.461
Bolje da i neusporeduje......sijao sam na 20 pa 21,6 i 23,2cm......izmedu 20 i 23,2 je razlika u prinosu za 1/3....
Prosle godine sijano na 19 cm , gnojidba za 7,5t/kj , takvi su prosjecni prinosi u prijasnjim godinama , inace sijem od 19-22. Susjed (parcela) sijao na 27cm i vecinom ne dobaci u normalnoj godini vise od 5,5t/kj , manje gnoji a i manje ulaze u herbicide.

Moj prinos prosle godine 3,5t/kj , njegov prinos 5t/kj , ostali u nekoj rupi i nije padala kisa , pa sad ti izrasunaj koji je sklop bolji 8-)

Stevan_

Član
Učlanjen(a)
10 Apr 2018
Poruka
248
Veliki problemi sa revegetacijom korova u našem ataru, bez obzira da li je prskano zemljišnim ili samo na zeleno i to 95% muhari. Kukuruz je 2 metra, ali i muhar do kolena. Ne znam zbog čega je tako, verovatno kombinacija zakorovljenih njiva i suše u prakanju, a zatim puno kiše. Kod onih koji su kasnije sejali i prskali ili ponavljali prskanje laudis/ equip nešto bolja situacija. Kod mene je najmanji problem tamo gde je bio dupli prohod prskalicom, gotovo sve čisto. Biće smanjenja prinosa bar 10-20%. Nemam rešenje za sledeću sezonu.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
10.536
Ne petljate oko gustine jer nema veze sa zivotom! U slucaju dobre i kisovite godine zadovoljni su i oni sa gustom setvom a i ovi drugi sa redjom ( doduse malo vise grizu zube ovi koji su redje sejali).
Dok na nekim brzim i peskovitim parcelama ako je neko svestan sta susa znaci, moze posejati i na 50 cm i opet nece prebaciti 500 kg/kj!
Ko nije doziveo tako nesto onda i ne treba da pise o razlici izmedju guste i redje setve!
U ostalom postavicu slike kukuruza za par dana da se uverite sta susa znaci, pa neka vide onda neki koji tvrde da vlada susa kod njih na sta lici beda i susa!
Nemojte pogresno da me shvatite vi koji ste u istoj kozi kao i mi ovde jer sam svestan toga da nismo jedini u drzavi!
Kacio sam slike i 2012 i 2017 i prosle godine sa skroz dovrsenim kukuruzom u fazi pokusaja oplodnje a i nakon toga!
Za kraj, jedan primer kroz sta sam sve prosao🤪
Bile su godine jedna za drugom sa istom agrotehnikom da rodi jedne godine 8200 kg/kj a sledece 180 kg/kj.
Tako da nema mnogo pameti u ovoj igri, valjda je jasno sta je presudno!

jjova

Član
Učlanjen(a)
10 Jun 2020
Poruka
692
2012 смо брали берачем. На једној њиви није било више од 4-5 корпи од врбе, значи мање од 100 кг по јутру. Е, то је екстремна суша.

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
38.448
2012 parcela od 7 k.j N.S 6030 mislim da je bio, namenjen za berbu u klipu.Nije bilo klipa Božijeg pa se radilo u zrnu, došao sa prikolicom, babo da iskipuje, krenulo debelo na lulu i odmah prestalo, cca možda 50 kg! 😱

Vrh