Kukuruz 2022

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
19.762
Sta sad na ove cijene djubriva ? Ja cu bez osnovnog i bez uree u pripremi . U sijacicu 100kg npk po ha i sto kasnije cekati sa prihranom ,valjda ce pasti cijena azota do tada , ako ne bice cupavo , morace u prihranu pa posto god bude .

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
2.571
Za sad 20 kubika osoke po jutru i 5 vagona stajnjaka ,u planu 200 kg ureje po jutru na prolece ako koriguju cene mozda i npk 16 16 16 ,od hibrida dekalb 5075 je u planu.

Učlanjen(a)
14 Nov 2017
Poruka
2.708
Za sad 20 kubika osoke po jutru i 5 vagona stajnjaka ,u planu 200 kg ureje po jutru na prolece ako koriguju cene mozda i npk 16 16 16 ,od hibrida dekalb 5075 je u planu.
Tako sam ja nadjubrio 2012 jednu parcelu doduse nisam bacao osoku nego stajnjak ,mesavinu i 200kg uree u prolece,rezultat je 300kg kukuruza na 3jutra,u zelji da bude dobro ja pretero ,nemoj da preteras pa da prodjes kao ja(nedaj boze)

Зорге

Član
Učlanjen(a)
26 Mar 2019
Poruka
2.994
Ако овај тренд раста цена буде на пролеће следило и семе кукуруза, имате ли у глави варијанту бр.2 сортимета кога ћете узимати?

markojx

Član
Učlanjen(a)
2 Mar 2016
Poruka
2.571
Pa verovatno necu bacati vestak odradicu organsku proizvodnju ili nesto malo ureje ,razmislja cak da odustanem od kukuruza i posejem soju .Pionir i dekalb bice najtrazeniji i najskuplji ,pa kws i syngenta pa onda ostali ,sklop gustina je tema za razmatranje vise nego cena semena.

Sapatnik

Član
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
3.826
Људи, па немојте тако ви директно утичете на раст бдп-а за следећу годину. Ако буду мањи приноси од очекиваног(или што изјави министар) ето зла. Сељаци су криви нису бацили вештак . Замислите овај сценарио.

Ni ko la

Član
Učlanjen(a)
25 Feb 2016
Poruka
587
Setva sve na ugar, u sejalicu 80kg ureje po jutru radjeno vec tako par godina i bez problema ok prinosi, pionir seme verovatno i nesto malo dkc setva na 23cm ...

Зорге

Član
Učlanjen(a)
26 Mar 2019
Poruka
2.994
Кажу да имају неки Рубин, неког Станишу, типа само неколико хибрида у разним ФАО групама, ал' ја уживо кесе са тим семеном нисам вид'о.

Пшеницу јесам и то пре неки дан - фина папирна кеса, све шарено...

Vrh