Kukuruz 2022

Ja sam išao na 21 i nije bilo problema za berbu. Nije bilo rastura. Pioneer i ns sam imao. Manji klipovi, ali kad se otroši ispadne više.
 
Ne znam, mislio sam da se te sorte za branje seju redje da bude krupniji klip da se lakse bere.
Zato pitam ovde na forumu iskusnije da cujem.
 
Kako kaze @Matic na 18cm sejem sledece godine pa kako bude samo sklop daje prinos.
Ustvari na 18,4 cm takav mi je raspored na sejalici.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ispod kog razmaka ne idete za branje u klipu?
Mi se jos drzimo 25cm,da li je oko 21 22 cm gusto za skidanje u klipu?
Sortiment tipa syngenta i zp.
Pitam jer razmisljam da li gustinom mogu da povecam prinos i budem blizi kao kada sejemo na 19 za krunjenje.
Na krunjenju smo ove godine imali 4200kg/kj, a za branje oko 3500kg sa sve sapurikom.
Sejali smo pionir 0725 na 22.5 za branje godinama. Odličan je bio u raznim uslovima.
 
Iskustva sa hibridod
Pionir P1021?
Kako vidim bice opet u ponudi sa nizom cenom od svoje brace.
Tu je i P0865 isto sa nizom cenom.
Probi ga cim je izasao pre 5godina
Rekli tad naslednik B23 ni do kolena mu nije bio.
Da ne duzim nije za moje njive.
Stabljika niska klip manji prinos nizi od proseka...
 
Ispod kog razmaka ne idete za branje u klipu?
Mi se jos drzimo 25cm,da li je oko 21 22 cm gusto za skidanje u klipu?
Sortiment tipa syngenta i zp.
Pitam jer razmisljam da li gustinom mogu da povecam prinos i budem blizi kao kada sejemo na 19 za krunjenje.
Na krunjenju smo ove godine imali 4200kg/kj, a za branje oko 3500kg sa sve sapurikom.
Kukuruz za branje sejem na 21, to mi je mera i nisam video razliku u susnim godinama kada je veci razmak u sejanju posmatrajuci druge. Par prijatelja koji su se drzali razmaka 24 i vise presli ove godine na 21 na par njiva da testiraju i bolje su prosli sa manjim razmakom. E sad sve zavisi kakva ti je zemlja.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Stiglo seme pionira 9241...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Da li si imao ovaj hibrid ove godine ili ce ovo biti proba? 9757 je imao jedan moj koperant. Sejan bez zrna djubriva na dosta iscrpljenoj zemlji, iztarupirao ga led (graad) u junu i nakrunio sam mu 3300 kg/kj. Vredi ga probati pa videti kakav ce biti.
 
Šta bi preporučili od dkc sejem 5068 5075, hteo bih jos neki da probam za krunjenje?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Da li si imao ovaj hibrid ove godine ili ce ovo biti proba? 9757 je imao jedan moj koperant. Sejan bez zrna djubriva na dosta iscrpljenoj zemlji, iztarupirao ga led (graad) u junu i nakrunio sam mu 3300 kg/kj. Vredi ga probati pa videti kakav ce biti.
Sejem ga već 4-5 godina...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ne verujem da ga toliko dugo sejes jer se on pojavio 2020 na nasem trzistu. On je zamena za 9537, mozda si njega sejao.
 
Kod mene je 9757 bio katastrofalan. Od 10-hibrida koje sam imao bio je ubedljivo najgori. Imao sam ga i na brdu i u ravnici. Ne zna se gde je bio gori.
A uzeo sam ga jer sam sa 9537 bio prezadovoljan.

Na istoj parceli su bili 9757 i 9300, ovaj drugi ga je potukao sa jače od 1 tone po ha.
 
Nazad
Vrh