Kukuruz 2022

Za nas terem se savetuje cak 1/3 azota u jesen pre pluga. Ja to ne radim bacam sav azot u prolece ako izuzmeno npk tu bacim 16% azota kroz 3*16
 
Ja sam prošle godine, za probu, za repu, po kukuruzištu razbacio ukupnu količinu i mešanog đubriva i UREE i tako zaorao i na proleće posejao repu. Sad ne mogu da izvučem neki zaključak, je li to tako dobro, s obzirom kakva je bila nepovoljna godina, repa je bila solidna 4 vagona plative po jutru, Cerkospore nije bilo, uradio sam 3 tretmana samo da ispoštujem savete stručnjaka iz šećerane.
 
Za nas terem se savetuje cak 1/3 azota u jesen pre pluga. Ja to ne radim bacam sav azot u prolece ako izuzmeno npk tu bacim 16% azota kroz 3*16
Kako samo 16% azota u jesen nemoguce da bacas samo 100kg na hektar. Po knjigama treba sva kolicina fosfora i azota u jesen ako se zaorava i 1/3 azota ostalo u prolece. Ako se radi minimalna obrada onda turbo djubriva u red sa setvom sporo usvojiva a azot po celoj povrsini pred setvu.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako baci 120 kg. MAP/kj.to je to.
Edit:sad vidim da je napisao da baca 3x16…zanemoć'o sam od poosta. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Jesenje djubrenje obavezno, ili 100 kg/kj Mapa ili minimalno 150 kg/kj NPK, u prolece obavezno posle prve pripreme i to iskljucivo N uvek do sad 150 kg/kj ureje. Ove godine ako je nababim samo 100 kg ili An 150 kg/kj
Jedno spartanje obavezno kad se zavrsi sa prskanjem i to otprilike kad je kukuruz u fazi 7-8 listova. Vec vise godina unazad kako sam kupio Agromerkurov spartac sa S oprugama obozavam spartati.
 
Spartanje izbaceno zadnjih 5 godina i vise idemo svo djubre rasipacem pred setvu uglavnom ureu a nekad i 16 16 16 zavisi od cene ,prosle godine urea razbacena u januaru sa prihranom psenice svi se krstili i pitali sta radim a na kraju prinos bio duplo veci od komsija .
Bacim djubre pa jednom setvospremac i setva ,kad bude 3 lista prskanje Adengom i to je to sledeci je kombajn .
 
Spartanje izbaceno zadnjih 5 godina i vise idemo svo djubre rasipacem pred setvu uglavnom ureu a nekad i 16 16 16 zavisi od cene ,prosle godine urea razbacena u januaru sa prihranom psenice svi se krstili i pitali sta radim a na kraju prinos bio duplo veci od komsija .
Bacim djubre pa jednom setvospremac i setva ,kad bude 3 lista prskanje Adengom i to je to sledeci je kombajn .
Dali mozes da pojasnis za dupli prinos.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Kad bude mjena, sat vremena pre i posle, tu sto razbacas razbao si, poslije slaba vajda
Sreca pa mjeseceve mjene se ponavljaju a ko prespava u januaru ima priliku u sledecim mjesecima ali onda prinos opada

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Svako ima neku svoju tehniku za djubrenje. Godinama je cale bacao 200kg/j uree pred zagrtanje rasturivacem i onda zagrnuo kukurz. Pa smo zadnje dve godine presli pre setve da bacamo. A sad ove godine vracam staru tehniku pre spartanja i zagrtanja. A vidis neko i u januaru sve baci. **greška li ga sta je bolje to zavisi od godine
 
Spartanje izbaceno zadnjih 5 godina i vise idemo svo djubre rasipacem pred setvu uglavnom ureu a nekad i 16 16 16 zavisi od cene ,prosle godine urea razbacena u januaru sa prihranom psenice svi se krstili i pitali sta radim a na kraju prinos bio duplo veci od komsija .
Bacim djubre pa jednom setvospremac i setva ,kad bude 3 lista prskanje Adengom i to je to sledeci je kombajn .
Kad je razbacas u januaru kako je uneses u zemlju?
 
Rastopila je kisa isto ko i na psenici . Bila na prikolici natovarena aj da ne prljam rasipac vec sve odradio odjednom . Prinos na tom potezu oko mene se kretao od 1.5 tona do 2.5 tona po jutru a kod mene od 3.5 tona do 4 tone ,e sad ima jos faktora hibrid fao grupa kondicija zemlje itd . Meni je bilo bitno samo da me zeznem nesto pa podbaci prinos ali kad uporedim sasvim zadovoljan . Bez obzira na rezultat neverujem da cu opet ponoviti jer sam bio neurozan svo vreme do zetve .
Kupljeno je 200 kg po jutru ureje ide pred samu setvu,kod nas niko vise ne radi prihranu spartacem a odustali su i od ovih vodica preko lista ,uglavnom zaoru map ili npk a ureu ili an pred setvu .
 
Da li moze predsetveno da se baci i Kan recimo 400 kg po ha ili mora samo urea ili an?
Do sad sam sve bacao ureu pod setvospremac ali ova godina bice vesela.
 
Rastopila je kisa isto ko i na psenici . Bila na prikolici natovarena aj da ne prljam rasipac vec sve odradio odjednom . Prinos na tom potezu oko mene se kretao od 1.5 tona do 2.5 tona po jutru a kod mene od 3.5 tona do 4 tone ,e sad ima jos faktora hibrid fao grupa kondicija zemlje itd . Meni je bilo bitno samo da me zeznem nesto pa podbaci prinos ali kad uporedim sasvim zadovoljan . Bez obzira na rezultat neverujem da cu opet ponoviti jer sam bio neurozan svo vreme do zetve .
Kupljeno je 200 kg po jutru ureje ide pred samu setvu,kod nas niko vise ne radi prihranu spartacem a odustali su i od ovih vodica preko lista ,uglavnom zaoru map ili npk a ureu ili an pred setvu .
Po meni pogresno, ali zasto ne bi isto radio ako ti se dobro pokazalo?
 
Nazad
Vrh