Kukuruz 2022

Svake godine ista priča, da se obezbedi na vreme seme, neće ga biti, cena... Ne planiram ništa pre nove godine da kupujem za proleće...
 
Ja sam krenuo u potragu za semenom jer nas na proleće čeka ozbiljno iznenađenje.Imam info da je ovogodišnja semenska proizvodnja u totalnom fijasku pa da se obezbedim na vreme.
Ja pitao na 10 tak mesta (staro seme je u pitanju, ono što smo sejali proletos). 9 odgovorili nema od toga ništa, a kod jednog možda nešto i bude.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Шта нађем на пролеће то ћу и сејати јбе ми се. Јури, тражи и на крају онај који је најгори испадне најбољи.
 
Imam ja baš crveni kukuruz. Sorta, okruniš i seješ. Poslaću ti jedan klip pa sej, samo mi pusti adresu na pp.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
1aa5aad698a913b25f24c061cadd4065.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovrseo i obrao nesto malo kukuruza sto sam imao pre svih ovih kisa za svoje potrebe... Neka sindzenta fao 300, suva kao barut nisam ni merio vlagu, na 30 ari dala je 2.5t, a 606 obran sa 30 ari dao je punu fakovku i pola jednoosovinke sa arnjevima, imao je dosta vece klipove od sindzente ali ne znam koliko je ovo u tonama. Zalivan 5 puta po 30mm, sejan 09.04, 150kg mesavine i 250kg kana na tu povrsinu.
 
Nastavljamo sa vršidbom kukuruza, u pitanju je 4.dan, prvo smo transport radili kamionima, ja sam čekao u rezervi i Mire mi je javio da moram doći u Maradik da prevezen jednu turu. Kako je to sve izgledalo, kako smo radili malo bolji kukuruz sa prinosom od 7,5 t/ha, kako sam vozio kombajn, sve to pogledajte u videu...
Mehanizacija u videu: New Holland cx5090 kombajn
Case Puma 155 traktor
Pronar 672/1 traktorske prikolice
John Deere 6220 traktor
Gomar traktorske prikolice
Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Gotov kukuruz pre neki dan pa se može sumirati.

Prvo smo bar 5 kj kukuruza bez klipa silirali za pedesetak tona silaže. Nakon pregleda ostalih njiva matori odlučio da proda preko 8 kj za 100 eura po jutru - isto otišlo u silažu. Hranjeno dosta direkt sa njiva pa je i tu otišla neka površina. Jedan deo silažnog posejao staro seme i niklo možda 60% i mislili biće tu nešto kad ono 200-250 kg na 0.8 kj. I na kraju njiva koja je na najboljoj zemlji daje oko 3000 kg po kj. Prosek u rangu sa 2012.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 
Skinuo sam do sada 5.5 kj, prinos oko 19000 kg, sve ostavljeno kuci, tacno cu znati u kg kad budem prodavao. Ostalo mi jos 3.5 kj da skinem kad se ovremeni za taj posao....
 
Sta da kazemo mi sa 1000 kg po kj ?,eno neki spominju vesanje.Mozda nemate takvu nameru,ali ovakvi postovi su poprilicno podjebavanje nas gde je bila ''kao'' susa.Kod nekih je 5-6t po hektaru prosek prinosa i u dobrim godinama i ljudi su zadovoljni.
 
Sta da kazemo mi sa 1000 kg po kj ?,eno neki spominju vesanje.Mozda nemate takvu nameru,ali ovakvi postovi su poprilicno podjebavanje nas gde je bila ''kao'' susa.Kod nekih je 5-6t po hektaru prosek prinosa i u dobrim godinama i ljudi su zadovoljni.
Nikog ne "podjebavam" samo sam napisao koliko je rodilo ovo sto sam skinuo, i sam sam iznenadjen koliko je izbacio na ovo nevreme. Zao mi je i znam da negde nije rodilo nista, ali nisam ja kriv zbog roga. Imao sam i sam 2012 oko 500 kg po kj....
 
Читам ове приносе не могу за друге атаре да говорим али за мој могу,а поготово што сам у комбајну...Не могу да схватим зашто људи лажу о приносу говорим за мој атар и моје колеге(не мислим на никог са форума)И то дебело лажу.Знам како раде како ђубре,шта сеју,колико имају површине и не вреди...
 
U mom kraju niko ne smanjuje,svi povećavaju,još uvek ne kontam zašto, nebitno koja je kultura...
 
Nazad
Vrh