Kukuruz 2022

Danas brali nesto u klipu. Sy Carioca povrsina 0.6 ha 7 punih bunkera sip 40. Druga parcela Pionir 9911 0.8 ha 3.5 bunkera. Manja parcela se nalazi uz seosku rjecicu i to je sigurno razlog boljeg prinosa, iako je cijelo ljeto korito bilo suvo.
 
Ja bih ti priznao ali nisam ove godine sejao kukuruz a i da jesam, nikad nisam imao toliko, tako da od mene slaba vajda.
 
Bas skoro pricao se nekim prijateljem, kaže, uuuu kad smo vrli dobar kukuruz, ja reko davne 2019
 
Poslednja izmena:
Ko ti je rekao da je hl manji?
Imam 2 zmajevke 8 i 7t nijedna tura mi nije bila ispod 15t ove god,a moglo se jos tovariti
Samo na osnovu vlagomera, on je pokazao HL 70-72, obicno to bude vise. Kad popunim skladiste i vagnem prikolice koje budu za prodaju imacu cistiju sliku kakva je situacija sa ovim sto je kuci koliko tu moze da ima.
 
U koliko navrata ste imali kise i kise ovoga leta i to u solidnim kolicinama, cudi me da su prinosi kukuruza tako slabi.
Secam se da sam prosao tuda dvadeset i nekog Jula i bas smo pricali na pumpi da je padalo 45 lit tada a do nas nije ni kapi stiglo!
 
У јуну није било кише у овом потесу, а у јулу је пало онако солидно. Баш тај јун је утицао да кукуруз закржља, стане са растом. Клипови су остали мали а стабљика у целој њиви висине 80ак цм. У односу на прошлу годину задовољан како је испало.
 
Poslednja izmena:
Elem, juče sam pokisao kao mačak kad smo završavali njivu i krenuli kući... Kukuruz u toj prikolici je planiran da ostane kući, e sad je moje pitanje hoće li mu šta škoditi? Ili eventualno ako bude miholjskog leta pa da ga pužem prebacim iz jedne u drugu prikolicu da se malo provetri?
 
imam sigurno rekordera ali to je druga tematika kukuruza koji sadi za svoje golubove neke kokicare ovo ono svake godine-oko pola jutra imao 20nesto kila
 
Nazad
Vrh