Kukuruz 2022

I ja isto pitao pre par dana... Nisam dobio odgovor.. Al sad I sam vidim da mu ništa ne fali...
 
Bitno je da se voda ne zadrži u prikolici .Recimo da je prikolica obložena najlonom .
Ako voda ima gde da iscuri ,nema problema .
 
Ma pljusak me uhvatio straota...
Svakako mi je u planu da prebacim u drugu prikolicu, uz pomoć puža, baš zbog vlage na patosu, pošto planiram da mi stoji taj kukuruz u prikolici koji mesec...
 
Ako imate gde da istresete na beton taj kukuruz,ja bih tako uradio,dole do lima prikolice ima sanse da se ubudja jedan tanji sloj.
 
Пребаци га у другу приколицу па види ако почне да се греје тражи неки бетон где ћеш га развући.
 
Ma pljusak me uhvatio straota...
Svakako mi je u planu da prebacim u drugu prikolicu, uz pomoć puža, baš zbog vlage na patosu, pošto planiram da mi stoji taj kukuruz u prikolici koji mesec...
Sto pre to istovaruj jer mu od gore nije nista ali zato je sva voda sisla dole do patosa I to se vec verovatno zabetoniralo 10tak cm

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nije mi se desavalo sa kukuruzom ali jeste sa sojom. Jedne godine smo kosili semensku soju na veliku kamionsku prikolicu i usput prema kuci me uhvatio pljusak od 10 lit. Soja je stajala 3-4 meseca na prikolici do selektiranja. Gore je bilo vlazno nekoliko cm ali se to vremenom osusilo. Na prikolici je bilo oko 16t i od toga smo morali da bacimo 200-300 kg. Ponegde pored stranice je bilo ubudjavele i pored stranica na patosu i u coskovima. To je sve bilo zalepljeno za stranice i patos tako da se nije izmesala sa "zdravom sojom".
 
Kisa me prekinula u poslednjem istovaru kukuruza u klipu. Rucno bacanje na levator gde ide u cardak. Obrase se nekako,bas prljavo bude, na zmaj 222,a ostalo ce univerzal da obere.
 
Kukuruz zavrsen 15 stog septembra, skinuo pre ovih kisa
p9241 6450kg/ha vlaga 14.2%
kws toskano 5920kg/ha vlaga 15.8%
Iskreno se nisam nadao ovom prinosu, ipak je donekle odlucila malo rana setva, i te male kise sto su pale su pale pravovremeno.
 
Осигурање ми је одбило захтев за надокнаду штете од дивљих свиња са образложењем да нисам заштитио њиву, да се не зна која је животиња направила штету, да су могле бити домаће животиње, животиње које се не лове, бла бла...
Хранилице и ,,чека" су на некој напуштеној парцели одмах до моје. Размишљам да потпуно баталим да сејем било шта више, јер су држави важније ловачке дружине и дивље свиње од пољопривреде.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
P9300 15,8% vlaga,Don Žuan 17% Kašmir 17,3%
Kod nas kradu na sve strane,kako i neće kad poljočuvarska služba ne postoji.
Obrali mi na jednoj njivi 12 redova ovratine,širine 80 m.
 
Ovrsen kws kolegas, danas skinuli poslednji njivu, prosek je 4t/kj, vlaga 16-16.5%

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh