Kukuruz 2022

Juče skinut deo kukuruza koji je namenjen za silos.Vlaga od 14,5 do 15,2% zaokruživali su na 15%.Sve je bio P0164 na predusevu pšenica, lucerka i kukuruz.Na pšenici najbolji, na ostala dva slabiji, zrno sitno, prašine i pleve k'o u priči.Prinos čisto 4t/k.j, prezadovoljan.Resto ide na kućni lager kad se stigne.
 
Srem je definitivno pobedio. Kod nas jedva do 3 tone po jutru. Uglavnom 1500 do 2500 kg.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja sam jutros merio i dobio info da je vlaga na 15,4 %. Ostaje da sačekam da prođe ovaj period sa kišom i posle toga da se vidi ponovo kolika je vlaga i onda da ga radim. Generalno ne žurim. A i da mi ne bi odbijali na silosu za vlagu. "Ko ga pokvasi taj ga i osuši" tako su pričali i tako će i biti. Nadam se da će biti onog pravog Miholjskog leta.
 
Juce merio vlagu bila 15.2,danas skidao tu parcelu vlaga 14.18

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Skinuo i ja 1,4 ha za kucni lager. Ima oko 8 tona. Hibrid krios fao 390 (cossum). Za ovu tesku godinu nije lose. Primenjena samo UREA pred setvu 200 kg/ha.
 
Danas malo krunili uslužno i svoje, dkc 5031 2300kg po kj usluga, kws kolumbaris na jednoj njivi oko 3500kg a na drugoj oko 3000kg po kj moje a jednom mom koperantu ovro 2kj i bilo okruglo 8000kg jusa.
 
Puko top. Ove godine smo imali kukuruz sve na lošoj zemlji. Prosek 1800 kg po jutru. Prinosi su se kretali od 550 kila do 3200 po jutru. Toliko za ovu godinu, ne ponovila se...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Zavrsili danas sa kukuruzom. Hibridi DKC, 4943, 5042, 5031, 5075 i 5092.
Najbolji 5092, najlosiji 5042.
Vlaga od 14.3 do 15,9
Prosek nesto manji od 3200 kg/kj. Za nekih 700 kg/kj bolji nego lane!
Nisam jos doneo odluku o kolicini za lager i sta prodati odmah. Cena 35 din do 16% vlage.
 
Poslednja izmena:
Sa ovakvim objavljenim prinosima kod mnogih susa bas i nije bila na delu u svoj snazi. Svaki rod kukuruza preko 3 tone po jutru ne moze se desiti u uslovima ozbiljnih susnih uslova. Jeste to umanjenje spram proseka usled nepovoljnih vremenskih prilika ali ne i prava susa. Te lokacije su ipak dobijale neku kisu bar do pocetka leta pa je bilo malo zalihe. Napisao sam ovo samo zbog objektivnosti kada se tokom proizvodne godine zali na susne uslove.
 
Sa ovakvim objavljenim prinosima kod mnogih susa bas i nije bila na delu u svoj snazi. Svaki rod kukuruza preko 3 tone po jutru ne moze se desiti u uslovima ozbiljnih susnih uslova. Jeste to umanjenje spram proseka usled nepovoljnih vremenskih prilika ali ne i prava susa. Te lokacije su ipak dobijale neku kisu bar do pocetka leta pa je bilo malo zalihe. Napisao sam ovo samo zbog objektivnosti kada se tokom proizvodne godine zali na

U potpunosti se slazem
 
Zavrsili danas sa kukuruzom. Hibridi DKC, 4943, 5042, 5031, 5075 i 5092.
Najbolji 5092, najlosiji 5042.
Vlaga od 14.3 do 15,9
Prosek nesto manji od 3200 kg/kj. Za nekih 700 kg/kj bolji nego lane!
Nisam jos doneo odluku o kolicini za lager i sta prodati odmah. Cena 35 din do 16% vlage.
Kako te nije sramota da napišeš ovako nešto posle svega što si pisao o suši i katastrofi i koliko si me napadao kada sam rekao da je suša u Etiopiji a ne kod tebe,kada sam rekao da se kukuruz popravlja kako se približava vršidba, kada sam rekao da će ovi iz sušenih krajeva biti rekorderi a za sve se ispostavilo da je TAKO. SVAKA TI ČAST da si ti meni živ i zdrav sa svojom porodicom.
 
Sa ovakvim objavljenim prinosima kod mnogih susa bas i nije bila na delu u svoj snazi. Svaki rod kukuruza preko 3 tone po jutru ne moze se desiti u uslovima ozbiljnih susnih uslova. Jeste to umanjenje spram proseka usled nepovoljnih vremenskih prilika ali ne i prava susa. Te lokacije su ipak dobijale neku kisu bar do pocetka leta pa je bilo malo zalihe. Napisao sam ovo samo zbog objektivnosti kada se tokom proizvodne godine zali na susne uslove.
A pa kolega nije samo suša kumovala, kod nas soje nema više od 700kg po kj pa da ga je..š a o 200-300kg da ne pričam, ima tu do kvaliteta zemlje pa agrotehnika, đubrenje kondicija zemlje, obrada, pravovremeno prskanje, rok setve i svašta nešto ali no_O repištima i suncukretištima da ne pričam koja je tuga, 1000-2000kg po kj pa i do par stotina kilograma po kj.
 
Nazad
Vrh