Kukuruz 2022

Pionir p0164 vlaga 14, 1400kg/kj.
Pionir p0216 vlaga 12.1, 1800kg/kj.
Za sutra ostao p9911, koji je bolje izgledao od ova dva, al videcemo sta ce vaga reći...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
U jutro staje 32 reda, ovo je nabrano sa 36r.
ZP 555+560 ako se ne varam. Brano juce posle podne po jakom suncu.
https://ibb.co/DLYPFCW]
IMG-ac7262df3ab3ed89851feb2c625de34d-V.jpg
[/URL]
IMG-069499eca0f90f54214872651aede5d2-V.jpg
[/URL][/url]
 
Ja sam danas skinuo sve moje kukuruze, tri hibrida (DKC 5031, Pionir 9911 i Urbanix), pošto je sve išlo u kamion ne znam koliko je koji dao, ukupni prosek je oko 2500 kg/kj. Odlepio sam kad sam video da su mi zbog 15,1% vlage sa kamiona skinuli tonu kukuruza u Gebiju. Do 15% ništa ne skidaju a ovih 0,1% preko vredi 3% ukupne količine. Pederluk samo takav...
 
2 prikoloce. Stao sam na brzaka na rudu pa slikao.
Sinoc samxbio na branju tj pocetku i odem kuci a cale je nastavio i sve mislim zeznuli se. Medjutim i decko sto je brao naplatio je samo za 1kj.
 
Gde je onaj što je zbog suše imao samo 9t/ha da mu se načestitam mile Nove godine?
Na 3,25kj jedan bunker od mediona. Malo manje od 1000kg po kj. Pionir 0412.
 
Ne znam, vidim od ove godine da pise.
Primetim da je i kod mene i na jos par njiva kws dosta bolji kod nas u ataru, lepši klipovi i punija zrna. Mislim da će dobaciti 3.5 - 4t po kj ali vlaga...

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ne znam, vidim od ove godine da pise.
Primetim da je i kod mene i na jos par njiva kws dosta bolji kod nas u ataru, lepši klipovi i punija zrna. Mislim da će dobaciti 3.5 - 4t po kj ali vlaga...

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
I kod nas hvale kws,što do prošle godine nije bio slučaj.
Manje više zbog prinosa,najviše što je zdrav.
Pionir budjoni,dekalb malo manje.
 
Ovaj hibrid sto sam danas skinuo da bih stigao stajnjak razbacati i orati, na svakom klipu proklijalih zrna pri dnu, i dosta ispalih u njivi.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Kod mene na pioniru,budjav u sredini.Od prilike svaki četvrti-peti klip.Od plamenca.
Kod nas ga je bilo ove godine jako puno,čak 7 koola.
Ne znam kako je to kws izbegao.
 
Nazad
Vrh