Kukuruz 2022

Mislim da moj neće pre oktobra.
Juče slikan.
I trava pošteno raste posle ove kiše što je pala.
6eaccc7349da92b6bc26bc0a3b61ff45.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ja danas uzimao uzorke sa 5 njiva-5 hibrida. Sve vlaga preko 18%.
Čekamo do daljnjeg..

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Da si stvarno suse imao ne bi tako govorio!
Prosle godine ne da je bio krezub, vec sa samo par zrna po sapurini!
A da ne pricamo o ostalim Pionir hibridima iz vece fao grupe!
nisam naglasio njive pored kanala su sve bile i skidan decembra tek zbog korone nadrljao sam fes bio

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ima kod mene jedan posijao postrni kukuruz, zbog suse je jako nizak ostao, medjutim oprasivanje je pocelo kad su pocele kise padati i klipovi su izrasli nenormalo dugi za visinu kukuruz do 1,8m max
 
Video kukuruz struk do kuka a klip ko u najboljoj godini.Doduse redak kukuruz, dal as 72 ili 702 hibrid.
 
Ima kod mene jedan posijao postrni kukuruz, zbog suse je jako nizak ostao, medjutim oprasivanje je pocelo kad su pocele kise padati i klipovi su izrasli nenormalo dugi za visinu kukuruz do 1,8m max
Moj postrni je ostao na oko 1m.....ima metlicu i sada izbacuje klip......stabljika je izgledala suho i kad je dobio kisu oporavio se i nastavio s vegetacijom al zaostao u rastu.....sad me zanima da li ce na klipovima uopce biti zrna ili ce biti prazni.....

A 70km od mene postrni suncokret bolji nego vecina u redovnoj sjetvi i to bez zalivanja.....
 
Moj postrni je ostao na oko 1m.....ima metlicu i sada izbacuje klip......stabljika je izgledala suho i kad je dobio kisu oporavio se i nastavio s vegetacijom al zaostao u rastu.....sad me zanima da li ce na klipovima uopce biti zrna ili ce biti prazni.....

A 70km od mene postrni suncokret bolji nego vecina u redovnoj sjetvi i to bez zalivanja.....
Imaces sta da zaores , a i od tog suncokreta nema nista , niko ne prima suncokret preko 9% izvan sezone otkupa suncokreta jer im se ne isplati paliti susaru za tako male kolicine , prethodnih godina ni Cepinska uljara nije htjela da uzme ako nije suh. Ovdje dok je bilo stoke , neki sijali postrni i onda kad ga ovrse promjesaju sa suhim jecmom ili necim da ne isplesnivi i onda melju za stoku.
 
Ako budes isao prema D.Miholjcu, pa pogledaj uz cestu.....biti ce to dobar suncokret,a nisu ni male povrsine.....

Da, drugi je problem sto nitko nece otkupljivati van sezone i onda sto s njim,ako nemas vlastitu susaru.....dok kukuruz uvijek moze u cardak na susenje prirodnim putem sto je besplatno,al ima nesto vise posla oko njega.....
 
Nazad
Vrh