Kukuruz 2022

Počeli kod drugara.
Raniji rokovi setve P0023 daje oko 1t na kj. Mnogo jalovih biljaka. Vlaga ispod 14%
374f558e1e4ed1cfd7232bcc01425891.jpg
306b7fcc8198d44cec197ebf19f42622.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja ću ovih dana da udjem u njivu i odaberem nekoliko klipova pa da ih okrunim i izmerim kolika je vlaga. Po tome ću se dalje upravljati kada da radim. Međutim vidim da za petak opet najavljuju kišu. Malo padne pa malo prosuši i tako u krug. Šteta što nije ovako pala pre dva meseca. A sada da bude lepo i suvo da se urade žetve svega.
 
I ja ću sutra da proverim vlagu. ZP 427. Ako bude moglo, odradio bih tu jednu parcelu koja mi kritična zbog kradje. Inače ne bih žurio.
 
Omlatili 12tak jutara danas drugaru. Prosek 1,5 t/kj.
Zrno je sitnije nego kod kukuruza kokičara.
Radili nešto lideu debussy, e tu je totalni fijasko. Kod pionira nešto još i ima.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
I mi danas krenuli. Prinosi na peskovima i slatinama oko 1300 kg po jutru... vlaga od 13,8 do 15.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja zavrsio gornji atar,od 25 do 40 meteri po kj,osta rit,tamo vlaga oko 18,ja mislim da ce tamo prebaciti 50 meteri po kj
 
Nemam namesnik sam ga posejao na toj njivi jer je malo vislja.
Deo njive koji je niži deluje kao da je neki drugi hibrid a isti.Kombajner mi ne veruje da je isti kukuruz u pitanju
 
Da ne bude da zezam tebe. Posejao sam ga prvi put, imam na vise parcela pa me intetesuje jel samo si ga sejao na losoj njivi ili generalno. Ono sto sam primetio da je kitnjastiji nego 9911, a sada zrno je dublje u odnosu na 9911. I to na istoj parceli. Videcu kada kombajn ovrsi kakva je razlika.
 
Nazad
Vrh