Kukuruz 2022

Sale na uvratinama je najtvrdje.
Moras plug dublje pustiti, bar na 40 cm :)
Dok nekog kineza neizorem nema pliće:).

Šalu na stranu čim zasuši tako leti ta njiva pregori za par dana a ako ima kiše redovno bude eksta, inače njiva ko tepsija ravna a nizak teren.Komšija preko ima rwa tvitor i on normalno sazreva e sad da ga je..m šta je, radio i analize zemlje.
 
Pre ovih kisa skidan dkc 5075 , i pionir 0074. Vlaga 13.3-14.2 na dkc hibridu, prinos 2,7t/kj tamo gde nije bilo stete od leda , a tamo gde je stete od leda bilo prinos 1.8t/kj
Pionir steta procenjena na 55% , vlaga 15.3 prinos 1.7t/ kj. Prosek sa 23kj(7parcela)2053kg/kj, jedne parcela bez stete ostale su bile od 12-55% stete od grada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dunav osiguranje, zadovoljan sam procenom, ali susa je uzela danak. Kolega koji meni kosi,radio neki svoj pionir 17-18 m po kj u delu gde nije bilo nikakve stete od grada, e to je strasno, kaze jalav sav. Ja sam isao 90kg mapa jesenas i 130kg uree, on 150kg uree predsetveno. Vlaga na njegovom pioniru bila 16


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prosli put sam bio pocetkom avgusta,ovo su slike od 22 avgusta
Pionir 0704
https://postimg.cc/N94K9p9v]

[/URL][/URL]
20220822-180734.jpg
[/URL][/url]
Da padne vlaga i krecemo !
Neki krupniji,neki sitniji ali je zdrav samo tako !
 
Poslednja izmena:
Samo jednom sam imao sličan prinos (oko 9 t/ kj) ,sa vlagom oko 17-18 %.Mislim da je to bilo 2016.
 
Juče merio vlagu, 26%, P0217. Neće ovo moći da se skida u klipu još 10-15 dana.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Juče merio vlagu, 26%, P0217. Neće ovo moći da se skida u klipu još 10-15 dana.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Tu nema sta da se ceka, ako sacekas jos malo sve ce ti okruniti berac.. Ja sam se zajebao jedne godine falilo je i po pola klipa zrna jer je vlaga spala ispod 20.. Ja sam sinoc ispraznio kos, okrunjen sav stari kukuruz i to ce da se proda na dzak tako da planiram u toku nedelje da oberem to malo sto ostavljam u klipu za stoku..
 
Nazad
Vrh