Kukuruz 2022

Jel to jedna parcela sa istim sortama, predusevima,hemijskom zastitom,djubrivom ?.Ja kod mene nisam primetio razliku orano ili razrivac.
 
Gde je bila pšenica ide tanjiranje posle žetve. Pa onda gruber kad krene trava. I onda umesto zimskog oranja ponovo tanjirača. Onda na proleće drljača i setva. A kukuruzište oremo jer ne može da se drlja u proleće zbog mase.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ovo sto mikser pise je ok...ali...kod nas je zemljiste crnica,i hoce voda s'proleca da lezi...kada bi tako usitnio,a preko zime se tu zabarilo-za tu parcelu i tu godinu racunaj da nema nicega.mi radimo kao mikser,ali umesto grubera podrivac,tako je malo manja mogucnost zabarivanja,ali su troskovi veci.
Trenutno stanje kukuruza u nasem ataru.
IMG_20220812_2012158202.jpg
 
Danas obišao kukuruze, SY orpheus nema skoro ni jednog uspravnog klipa a kamoli zelenog lista, pionere 0164 retko koji oboren i ima zelenog lista. Na dve lokacije oko 500 metara vazdušnom linijom ista agrotehnika isti dan sejano.
 
Moji vise vec 3 tjrdna, zanima me kolika je vlaga i jel ce se moci brati u klipu a da ga komusaci neokrune......
 
Nazad
Vrh