Kukuruz 2022

u subotu su pale 2 njive koliko cujem
jedna je dala 10m/kj i 16vlaga
druga 15 i nesto/kj 17vlaga
obe neki pionir
 
I kod nas juče bio jedan da skida. 4kj dalo pola zmajevke zrna. Vlaga jako velika, preko 20.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja juce sto sam obilazio kukuruze i video da nema razlike u zrelosti izmedju fao 290 i 450... bukvalno da se ne vrtim oko suncokreta moglo se pokositi sve sa jus vlagom.
 
Danas u prolazu otkinuo par klipova da merimo vlagu.
P0164 23,5%
P0362 27%
d05dfb85b68c7d6f4c7987aede10c98a.jpg
1fd3a2643f68fef7d91cb31bb58b8476.jpg

P0362 je na slikama....


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Mi sa tim kilama po kj necemo moci da se pohvalimo....ne da se kukuruzu vec par godina,a djubreno dobro,i stajnjak razbacan+superstart...u3lpm.
 
Ma nije bilo lepšeg kukuruza tokom vegetacije i dobijao neke kiše koje drugi delovi atara nisu videli i onda odjednom pregoreo ko licna.Na toj parceli mi se to stalno dešava i sa sojom i sa kukuruzom, sad će ići pšenica.Zanimljivo da su prva 4 reda uvratina i sa jedne i sa druge strane bili normalni tojest normalno sazrevanje i tu su klipovi redovni, inače predusev sojište, zaorano 200kg 6-24-12 i prihrana urea 100kg po kj.
 
Danas omlatio 10kj rwa inklusiv sa 14,3% vlage i sipao u čardak, prinos odokativno oko 3000kg po kj.
Mi sa tim kilama po kj necemo moci da se pohvalimo....ne da se kukuruzu vec par godina,a djubreno dobro,i stajnjak razbacan+superstart...u3lpm.
Kod nas 3t ima da dobaci... al na 3 jutra... možda... :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Mi smo hteli skinuti KWS Inteligens u ponedeljak al kiša pade. Vlaga tog kukuruza u subotu merena 14,5.
Nekoliko ljudi je skinulo kukuruz, jedan je na 12 redova imao 10 metara (17,5m/kj) a 2 puta ga je zalivao, neki DKC al ne znam koji. Mada, kasno ga je zalivao, čekao je kišu pa kad je video da od kiše nema ništa krenuo da zaliva kad je skinuo pšenicu.
Veliki deo atara je dobio kišu pre setve i pre neki dan, između toga ni kapi nije palo. Jedan kraj je polila neka kišica u maju, oko 20ak litara i tu će biti nešto kukuruza, dobaciće možda 10 do 15m/kj i to je to... Taka tura, idemo dalje...
 
Kod nas vlaga kukuruza po nekim delovima atara od 11.9 do oko 15%.Jutros oko 8 uzeo kod mene da nakrunim rucno,vlaga 13.5,fao 400 neki.
 
Ceka se prvo sa suncokretom da se zavrsi :),a njega odlaze kisa,danas pokvasila i propadne ceo dan,sutra izgleda opet ce pokvasiti i tako sve stoji i ceka,valjda od ponedeljka ce se raditi.
 
Nazad
Vrh