Kukuruz 2022

Kazes da je 80% povrsine zavrsio, a postavis zemunca gde se vidi da je kisa pala u potocima. Kod nas suva prasina i izgoreli do gore.
Palo je 40-50 mm pre 15 dana, kukuruz je nagrnut pa se poznaju kanali, inace njiva je izuzetno kvalitetna nikada nije omanula na susnoj godini takav je polozaj njive.Slikao sam moj kukurz a slikacu i drugi kod nas pa da okacim, ne volim to da radim ali hajde.Kod nije bilo kise u Aprilu i Maju samo kraj maja i to je pogodovalo da kikuruz istera masu ali a dosta krezubih, ima mnogo podgoreog okolo, Bile su par kisa u Junu i Julu, sve skupa oko 100mm mislim da sam pisao u temi ali ovaj toplotni talas je sagoreo sigurno 80% kukuruza ovde, iza toga stojim, pre pet dana isao sam do Nisa, nisam video ni jedan kukuruz koji moze da donese 3-4 t/h ni jedan
 
Poslednja izmena:
Danas prvi put da smo vratili šećerac sa pijace kući. Puna pijaca "svinjskog" mladog kukuruza.
Obojena braća ga prodaju zabud zašto. Baš me zanima gde su ga sejali....?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Našli smo lokaciju. Moja njiva....
Obrali su pošteno, fali poprilično.
Eto mana kasnije setve. Dok su okolni već omatorili ovaj je taman za kuvanje. Sjatili se garavi ko vrane.....
7fdc83d1d5bdd0dcc9ea048b1a34bec4.jpg





Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Koliko je tu đubriva bačeno? Moje mišljenje je, da je i đubrivo doprinelo u velikoj meri takvom brzom sazrevanju.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
dakle svi vi koji postavljate slike kukuruza koji su ajde sto su zeleni nego pa gotovo svaki i ima klip i kukate kako eto nema vlage gotov je ovo ono,ocigledno nemate pojma razmere katastrofe u drugim regionima gde ljudi ili siliraju samo stabljiku jer klipa nema ili kose rotacionom pa presuju
 
Ima toga i ovde i to dosta, mnogi nisu ni za silažu više.
Ali nisu moji kukuruzi pa ne priliči da ih slikam(mnogo).
A zbog mojih me napušavaju pojedinci pa samo po malo postavljam slike, bašu inat njima....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
dakle svi vi koji postavljate slike kukuruza koji su ajde sto su zeleni nego pa gotovo svaki i ima klip i kukate kako eto nema vlage gotov je ovo ono,ocigledno nemate pojma razmere katastrofe u drugim regionima gde ljudi ili siliraju samo stabljiku jer klipa nema ili kose rotacionom pa presuju
Ima toga i kod nas na pretek, ljudi daju za dzaba da neko uradi silazu, samo da pocisti njivu, sto se mene tice, naravno da je susa ili je mozda visoka temperatura, kako god, kukuruzi su losi a obecavali su bar 10t, veci je problem kada dobar kukuruz izgubis sada nego ako ne dobijes kisu tri meseca, tada sigurno nema potencijala za neki prinos, kod nas su postojali kukuruzi kao u rekordnim godinama a sada je su izgoreli nacisto, klipovi popadali, na silu zri.Ne mogu da kazem da sam zadovoljan jer je bilo suse, negde vise negde manje e sada sto neko ima po neki klip a negde nema to je druga stvar.Nezadovoljstvo potice iz razloga sto smo svi mi nesto ocekivali a na kraju dobijamo malo ili nista.Ovde nema mernog istrumenta, sto se kuknjave tice, nismo svi ni finasijski isti, nekom je mnogo lakse da operosti celokupan dobitak jer ima kapital a ja sam od nekih koji igraju na rizik, nemam bas prava da kiksam dve godine zaredom.Da mogu sebi to da priustim, iskreno nebih nikada nista ni napisao ovde.
 
razumem sve nego vi cete opet imati bar minimalan rod tipa 10m/kj po 35din skupice se nesto
mi necemo poklopiti ni vrsidbu istih a kamoli ulaganje
gora nego 2012
 
razumem sve nego vi cete opet imati bar minimalan rod tipa 10m/kj po 35din skupice se nesto
mi necemo poklopiti ni vrsidbu istih a kamoli ulaganje
gora nego 2012
Pa gledaj ovako kod mene u selu mozda ce imati 15-20domacinstava da oberu polovican rod ili ispod toga ali ostali nemaju nista i tako je to u celoj mojoj okolini, stanje je katastrofalno.Ja sam vec izgubio 50 ari od svinja, ostalo zakacila susa vec imam gubitak i ako se izvadim da izvucem ono sto sam dao, bice dobro ali posle toga mislim da sam zavrsio sa kukuruzom.
 
Gledajući slike tvojih kukuruza ti izvlačiš više nego što si dao.
Možda je kod drugih katastrofalno jer ne urade lepo kao ti, ali kod tebe je situacija daleko bolja.
 
zeljko ovo sto si postavio izvuces se samo tako jedino nisi jos toga svestan
tebe kako citam boli sto si ocekivao 10t(verovatno po h) a to su vise nego dobre godine
 
Kod mene ima klipova i sva zrna su na celom klipu. Jedino što me brine je da ta zrna neće biti ispunjena maksimalno, odnosno ove vrućine će utanjiti zrno. Slična situacija kao sa pšenicom ove godine. Dakle zrna će biti ali neće biti ukupne težine koja će zadovoljiti. Mada kad pogledam u mom komšiluku i šire video sam da ima dosta jako loših parcela.
 
Danas sam sa promoterom obisao DKC ogled. Nisam ulazio u parcelu da gledam od prskanja. Znao sam da ce biti kukuruza ali sam mislio da je slabiji.

Datum setve 18. april. Parcela se zadnji put srela sa plugom 2014 godine.

jul 20 lit
jun 15 lit
maj 19 lit
april 57 lit

Najveca kisa odjednom je bila 16 lit.

Svi hibridi su posejani na 20.5 cm

4898 fao 410

NyJ7QZa.jpg


5092 fao 440

RYnILtQ.jpg
 
Nazad
Vrh