Kukuruz 2022

Vestak je tu bitan, spartac na tavan pa kad ukinu hemiju spustaj ga dole :):osmeh:
Veruj mi da je bitan,dovoljno je sto prodjes rastreses zemlju otovris da dise i plus bacis na red djubre..
f2728e7e4740dbd63bfd3ecf07b1c263.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Od pionirovih hibrida koja vam se sorta bolje pokazala 0423, 0704 ili 9911? Ja se dvoumim između te 3 sorte
 
0704 ja sejem, odlican hibrid samo zavisi za sta ti treba fao grupa je 550. Ja ga vrsem, ali mi vlaga nije toliko bitna jer ide sve kuci.
 
Da li je sejao neko ove sorte i kako su se pokazali SY Bilbao i SY Andromeda???

hocu za skidanje u klipu
 
Proše godine SY Bilbao, SY Carioca i P1241, da se računaju (Euralis Faraday polegao i bio puno ispod proseka).

Bilbao bio najbolji. Ostali su dali nešto preko 9t na hektar, Bilbao prebacio 10t. Skidali zrno.
 
Poslednja izmena:
Ima odličnih LG hibrida.Rođak je imao Limanovu, odličan prinos na ovu godinu uz njegovu skromnu agrotehniku.Čuo sam od jednog poznanika koji obrađuje ozbiljnu količinu zemlje koji su još hibridi odlični ali nisam zapamtio jer me nije interesovalo.
Limanova jako rano otpusti vlagu pa je treba rano skidati konkretno kod nas bude u jusu izmedju 1-15.septembra ko onda skida soju njemu je to probem i kad se dugo ceka pored ispadanja i kruni se a posto kod nas nema soje nama je super.
Mi sejemo nju 5 sezona,bude najbolja u susnim godinama tj. najmanje podbaci a kapacitet joj je 7.5t po kj u dobrim uslovima preko toga ne ide.Mada je to stari hibrid i cena semena nije visoka sto je isto pozitivno.
Po meni ko sad nesto hoce da ubacuje od LG genetike sad sto je najatraktivnije a moze da se nosi sa najacom konkurencijom je Invador i Lineade iz fao 400 i 31.545 iz fao 500
Ako nekog interesuje mogu okaciti slike klipova.
 
Jel ima neko rezultate ogleda pionira iz 2021 godine?

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Po redovima
Konfites,donjuan, lukas
Mikado, inteligens, kolumbaris
Smaragd, toscano, 2370 zasticen force-om

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока
 
Kakva su vam iskustva sa RWA Tweetor hibridom. Imam ga u ponudi dosta povoljno pa neznam dali da ga uzimam...?
 
nista posebno,,,losiji od kasmira ,,,na jednoj parceeli a na drugoj lisiji od pionira 9911 ne puno al losiji ,,,bar prosle god,,,bila prilicna susa a koko je u kisnim god neznam
 
Nazad
Vrh