Kukuruz 2022

Ako se dobro secam,Dordje je posejao nesto kukuruza gusce,po preporuci mnogih clanova,mene zanima kako taj kukuruz sad izgleda kod njega spram ovih redjih,ako sam u pravu u vezi gustine.
 
Tek kad kombajni odrade posao onda će se videti stanja pa tu nedjelju dana će biti najkritičnije da ne polude ili se neko obesi ili baci pod voz jer toliko treba da zaborave i vrate se u normalu i potraže još koje jutro zemlje u zakup tako je kod mene u selu . Trenutno se misli odnosno sanja da će biti loše tako oko 5 6 tona kukuruza po jutru 1,5 tona soje i 2 tone suncokreta a java je sasvim gora
 
Шта хоћеш месец дана и радиш а оћеш да живиш ко Бег целу годину🤣🤣🤣
Svaka cas na komentaru kolega,I ja se tako salim da nekim mojim drugarima u vezo one izjave precednika da mi seljaci hocemo 20 dana godisnje da inamo posao oko psenice I kukuruza I da posle od toga zivimo celu godinu...Vidi se da covek ili nas toliko omalovazava i smatra retardiranima ili nemaa blage veze sa poljoprivredomm
A gdee su nasa ulaganja u kupovinu zemlje,kod mene je hektar 10-12 hiljada evra,pa gde su ulaganja u kupovinu traktora kombajna,beraca I ostalih masina...??,pa gde su ulaganja u setvu I obradu zemljista I gkedanja u nebo dal ce susa I da li cemo da pokrijemo ulozeno...???
Kod njega radi onaj koji kupio 5 stana I po 5 minutaa mesecno radi tako sto ode da pokupi kirije,aaa mi sto smo ulozuli 100 ili stotine hiljada evra u kupovinu zemlje I masina ,Mii NE radimo I nama je taj kapital po njemu pao u ruke sa nebaa???
 
Videcemo kako ce biti,sada naliva uveliko,ova slika je iz unutrasnjosti,jedino ove jutarnje rose i veceri sto su vrlo sveze,inace Palanka poznat grad po vremenskim prilikama i mikroklimi...
Jedino na gusci sklop pored Jasenice ili Morave,u brdu nikako...
 
Jos jedan iz atara.i 1000 kg ce biti san.
IMG_20220720_102440426.jpg
 
Za kada je AV najavio kisu? pominjao je neke datume.Mislim da ce biti samo za registrovana gazdinstva ali prvo moraju da nam daju potvrde a za to se ceka mesec dana, sto se AVA tice, kisa je tu negde ali zbog krize mora da se raspodeli, kao i dizel.Verovtno ceka da se zavrsi zetva jer kombajni veoma tesko izvrsavaju rekordne prinose.
 
Koliko se sećam za 28 je rekao. Sad će to...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
A sto kuvate obican kukuruz,pa ljudi izmislili secerac za kuvanje

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh