Kukuruz 2022

Lose je po dva klipa eh ?,i to sto kazes,trebalo je po 3 klipa,ovo je bas lose :D,Nije ni cudo sto neki clanovi pobesne na ovakve komentare.
 
Tuzna istina...
IMG_20220718_2108358422.jpg
 
Kod nas one kise spasile kukuruz.
Ne izgleda lose u krugu dvojke kako kažemo za njive bliže selu koje imaju mogućnost da u ovakvim ga godinama daju maksimum.
Videćemo šta će biti kad krene Lucifer.
Generalno ozbiljna nestašica hrane će biti.
Ne padajte na otkupljivacke fore...tipa puni smo itd....
EU kad naredi avu da isporuči robu i da nije bitna cena videćete tek onda kako ste se zajebali i kako cena u ovakvim momentima nije bitna bitno je doći do robe.
 
Slobo mislim da si u pravu ali... U omo delu Mačve nije palo kiše i sve podgoreva jako. Juče jedan komšija dao drugom celu njivu da skida kukuruz kao silažni jer ima vrlo malo klipova i to nikakvih a dosta je izgoreo. Čini mi se da će ove godine zbog učestalih padavina u centralnoj Srbiji, kukuruz i soja biti bolji nego u Vojvodini.
 
https://ibb.co/YZVnhkb][/url]
Krenulo zlo da je..e, posle sve ove muke i vrucina koje se najvljuju, tukao je i led ranije, sada polako pocinje paljevina, za 7-8 dana ima da izgori kao licna a od 20hektara u krugu svinje su nasle bas u moj kukuruz, neverovatno, nemam vise snage da gledam u nebo, da jurim divljac i da slusam AV kako nam je dobro.Mora da se bataljuje ovaj posao polako.Mi ovde vise nemamo uslove za rad, imamo ali na svoju stetu.
 
Nazad
Vrh