Kukuruz 2022

Dekalb 5830

Od svih kukuruza ovaj mi je najgori. Prvi je počeo da podgoreva, i od samog starta je bio nejednak i slabo napredovao. Ima poneki jalov, ali zanemarljiv procenat.

pbGmwmg.jpg

9a8JerG.jpg

T8t6y8T.jpg

Eykio2S.jpg

iMOsnwS.jpg
 
Moja je rana setva ,pocetak aprila ...nadam se pocetkom augusta nekoj kisi onda...
Dao ti je idgovor ratatatui. Za prve rokove setve ce biti vec kasno Avgustovska kisa, a tesko da ce preziveti i kasniji rokokovi bez kise a sa velikim vrucinama.
Ako ne bude padavina ranije zavrsice svi rokovi setve polovinom Avgusta.
 
Nema tog useva koji je siguran i otporan na susu, psenica je postala veoma zahtevna, uhvati je neki raniji mraz, zakaci je prolecna susa i na kraju viroza i kraj.Znaci nema sigurnosti.Meni su trenutno kukuruzi dobri na oko, visoki 3-3.5 m imaju dobar klip ali i dalje to stoji u magli, sve to moze da izgori ako bude 5-6 dana preko 38 C, kada kukuruz pocne da gori od gornjih listova na dole, tada biljka odumire i znacajno umanjuje prinos.Prosle godine, bilo je izuzetno susno, biljke niske ali na kraju klip solidan a prinos 3-5 t/h.Sreca pa smo imali kisu pre 10dana skoro 50mm tako da jos ima vlage ali velike vrucine ubijaju biljku
 
Nema tog useva koji je siguran i otporan na susu, psenica je postala veoma zahtevna, uhvati je neki raniji mraz, zakaci je prolecna susa i na kraju viroza i kraj.Znaci nema sigurnosti.Meni su trenutno kukuruzi dobri na oko, visoki 3-3.5 m imaju dobar klip ali i dalje to stoji u magli, sve to moze da izgori ako bude 5-6 dana preko 38 C, kada kukuruz pocne da gori od gornjih listova na dole, tada biljka odumire i znacajno umanjuje prinos.Prosle godine, bilo je izuzetno susno, biljke niske ali na kraju klip solidan a prinos 3-5 t/h.Sreca pa smo imali kisu pre 10dana skoro 50mm tako da jos ima vlage ali velike vrucine ubijaju biljku
Ti si sa tom kisom miran do sredine avgusta,kakva god temperatura da bude,noci su izrazito hladne i rosa je velika. Problem je tamo gde nije pala u zadnjoj turi,meni je nesot pokislo a nesto nije.
 
Evo jedne njive koja nije dobila kišu od pre setve. To po 1-2 litre ne računam.
P0362 je u pitanju, a zanimljivo preskočile ga one vrućine prilikom oprašivanja pa ipak na 70% biljaka klipa nema.
3a5df2a3d0c21962ca2f3592d2dc5b3e.jpg
c502af081005aa87f9e709a337f76ac4.jpg


I komšijski odma pored
aba4ec45758f9b00ba66a8d6dcf046b2.jpg

Nije baš ni ovde sve sjajno, sreća pa imam samo ovu jednu njivu u tom potezu....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pa od te litre-2 što neračunam, ubilo prašinu, napravilo pokoricu i to je to.
I da ima pabiraka i na jednom i na drugom, ali sve je to kerin k......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Dobro, ok ljudi u pravu ste. Ne bih da bude da opet lažem.... Blesav ja, pa valjda vi znate kada, gde i koliko kiše je palo, sta ja da vam tu nešto pričam.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh