Kukuruz 2021

Posejali su svi ali ne ono što su hteli.
Ne zato sto nema semena, nego sto su zurili. U petak bio u apoteci da kupim nikogan i vidim semena kolko hoces.
P 9911 nije bilo ni za lek, cak ni da se naruci. U petak vidim ima ga u apoteci izlozenog skoro cela paleta. Isto je i sa drugim semenima.....
I normalno cene nisu 6700-800/sj nezasticeno, kao sto su bile tada jedno vreme.....
 
On ove godine preskace kukuruz, kaze ne moze dve godine zaredom da bude i dobar rod i dobra cena :D

EDIT:
12507131_524477087722400_1604211912468327780_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Sto se palite ko sibice, mislim na pojedince?
Samo pisem da su nas izradili za seme, i odmah sam najgori.
Februara seme bilo 6700 din vreca a kasnije u istoj apoteci kupio za 6100 manje rabat, tako da me izaslo seme ispod 6000 din/sj. pionir je u pitanju.
Sada vidim semena puna apoteka....

I sto bi oladio? istina je takva pa je takva, a kome se ne svidja nek ovo ne cita....
A sa druge strane mozda ce nekome ovo biti od pomoci prilikom kupovine semena iduce godine.
 
Jel moze od neke hemije u soji od prosle godine da steti kukuruzu ?,mada sumnjam da je do nje jer su u pitanju neka 2 manja ogumka na par hektara parceli,oko 300m2,nzm koji mu je.Prskao sam bas tu sa terbutilazinom i totalom posle setve a pre nicanja jer je bilo trave neke koja je sprzena sad,nije mi nista jasno ,u pitanju je p9300.


 
Ma u Prnjavoru u poljoprivrednim nema nikakvog sjemena....juce ja pripremim 2 hektra i imao sam tri vrece banjaluckog i jedva naso vrecu pajdasa...nesto ostalo neposijano.
 
Neće se taj oporaviti niti je žičar, tu zajebanciju ja pratim zadnjih 10g. i nemogu da dokučim šta je razlog, pitao i struku i oni sležu ramenima. Jednostavno kukuruz stao kao da nema više snage da gura dalje, neki izniko a neki stoji u klici samo što ne proviri, danas sam isto to gledao na jednoj njivi, obično to bude u redu od 2-3-4-5 metara traka, srećom nije velika šteta.
 
Nazad
Vrh