Kukuruz 2021

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
23.434
Lokacija
Nožičko,Srbac;BiH
Jes da neki nisu skinuli ni ovaj , al sta cete sijati sledece godine i kako ? Ja cu privremeno napustiti dkc , bice vjerovatno kombinacija Pioneer i 2 nova Syngenta hibrida . 30 posto ekstra rani fao rana sjetva ,ostalo grupe oko 500 ali malo kasnije kad budu idealni uslovi .
 
Nije ovde bas toliko deranje na susenju kao kod vas , a i imam u planu ako bude mogucnosti nesto u pogledu susenja i skladistenja mozda u kombinaciji sa komsijma . Inace ovde nije susenje skupo , ali skladistenje bas sisaju . 1% mjesecno !!!
 
Ostajem i dalje pri fao 280-450 a značajno smanjujem dkc (možda ostane samo 4717) povećavam piJonire (ako ne klepe neku astro cenu) i ubacujem Tomasova vrv.
 
Planiram P0023 i OS Filigran ako prođe registraciju a ako ne Tomasov.Sve će ići na 19 cm pa šta mu Bog da.
 
Zrna još nisam skinuo, ali sam već na nekim strnjištima razbacao veštak, pa kad ne može da se seje žito i skida kukuruz onda da se ore polako.

Pioneer će biti broj 1. Zatim Kws, a dekalb je pod znakom pitanja dok se ne skinu svi kukuruzi. Na brdo idu samo rani, Fao 300.
 
Drugare, nisam ga imao posejanog. Samo planiram da ga ubacim, na osnovu iskustva drugih sa foruma. Imao ga član Matić posejanog i čini mi se još neko al nisam siguran.... :ppozdrav:
 
Tomasov zna da izraste nebu pod oblake.Imao sam na jednoj parceli ove godine tu pojavu.Klip je bio na visini od blizu 2m a stablo 3+metra visine.Tu smo radili silažu i razvalio je koliko je dao mase.Nakon vetra i salauke lepo je i polegao pa je posle deo vršen pod jednu stranu i dao je odličan prinos.Zbog te pojave sam rad da probam njihov novi hibrid Filigran jer navodno ne raste toliko visoko.
 
Dogodine pioneer na vecini njiva i to na prvom mestu P9911 obavezno tretiran sa sonidom , probacemo LG limanova jer sam kosio komsiji ove godine i stvarno odlican kukuruz i videcemo jos nesto...
 
Nazad
Vrh