Kukuruz 2021

Mislim da sam prosle godine iso litru sirana i litru cambia i kukuruz osto nizak mada klip i nije bio toliko los

Na upustvu kambia pise dvije pa cak i vise na hektar....
A da , basf ov cambio je oslabljena verzija dikambe u kombinaciji sa bentazonom i ide ga vise . Mahinalno sam pomislio na banvel i ostale ciste dikambe .
 
Trenutno 8C odneo sam termometre u njivu, ujutru ustajem u 6 pa cu pogledati, temp zemlje je veca od 15C sada, oseca se toplota od zemlje.Meni je problem ova jedna njiva u kojoj mi je najveci kukuruz i ona je niza od ostalih.Rhmz je izdao upozorenje za temp od -3 do 0 mestimicno verujem da nece doci ispod +3ujutru.Topla je zemlja rose gotovo i da nema, tamo gde je padala kisa postoji veca sansa za slanu.Nadam se da nece faliti nista
 
Ostalo mi od prosle godine sirana i litra cambia...koliko kog da stavim na 0.7 ha
Prosle godine sam pretjerao pa je kukuruz ostao nizak
Litra sirana na 0,7 je pretjerana doza zato je uticalo na kukuruz. Litra sirana ide na 1 hektar u kombinaciji sa dikambom koje ide do 0,7 litara po hektaru. Sve preko te doze je pretjerano.Kambio ide litra na pola hektara znači da jedna i po litra na 0,7 ha
 
Litra sirana na 0,7 je pretjerana doza zato je uticalo na kukuruz. Litra sirana ide na 1 hektar u kombinaciji sa dikambom koje ide do 0,7 litara po hektaru. Sve preko te doze je pretjerano.Kambio ide litra na pola hektara znači da jedna i po litra na 0,7 ha
Litra Sirana na ha je isto kao da si oprskao mlakom vodom...Gde imam rezistentan sirak išao sam prošle godine 2x1,5 l/ha , nije ništa bilo ni sirku ni kukuruzu. Prinos je bio nekih 12 t/ha a morao sam u 10 listu ići Laudis...Evo, ovo je ta njiva...
 
Trenutno 8C odneo sam termometre u njivu, ujutru ustajem u 6 pa cu pogledati, temp zemlje je veca od 15C sada, oseca se toplota od zemlje.Meni je problem ova jedna njiva u kojoj mi je najveci kukuruz i ona je niza od ostalih.Rhmz je izdao upozorenje za temp od -3 do 0 mestimicno verujem da nece doci ispod +3ujutru.Topla je zemlja rose gotovo i da nema, tamo gde je padala kisa postoji veca sansa za slanu.Nadam se da nece faliti nista
Ti ako si odneo termometar u njivu i ustanes u 6 sati onda ce sve biti u redu, nemas frke

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni su po krajnjim vrstama do sume fazani izvadili dosta. Ja ove godine pronasao neki furadan msl i stavio 0,5l na svih 7 vreca ali... Msl nije to bas mnogo povadjeno ali ga ima. Daj da pregura jos koji dan i odraste pa valjda posle nece. Inace kod mene nema nigde da se nadje taj naftalin tako da onu maskagrem ne mogu da koristim. Prosle god mi ostali 150ml royal flo i nista nisu dirali. Ali i on je zabranjen. Ne znam zasto se ne dozvoli semenskim kucama da oni sami u svojim doradnim centrima odrade seme zajedno sa onim zastitama i da svi resimo ove probleme. A moze i po porudzbini. Ovako cemo imati sve vise muke sa vadjenjem od fazana.
 
Radoslave vjerujem da je tako vjerovatno je korov rezistentan na preparat. Kod nas je drugačije ja primjenjujem plodored pa nemogu ni zbog strnih kultura povećavati dozu. A i preporuka agronoma je takva, doduše ja i nemam sirka u parcelama zbog plodoreda.
 
Meni su po krajnjim vrstama do sume fazani izvadili dosta. Ja ove godine pronasao neki furadan msl i stavio 0,5l na svih 7 vreca ali... Msl nije to bas mnogo povadjeno ali ga ima. Daj da pregura jos koji dan i odraste pa valjda posle nece. Inace kod mene nema nigde da se nadje taj naftalin tako da onu maskagrem ne mogu da koristim. Prosle god mi ostali 150ml royal flo i nista nisu dirali. Ali i on je zabranjen. Ne znam zasto se ne dozvoli semenskim kucama da oni sami u svojim doradnim centrima odrade seme zajedno sa onim zastitama i da svi resimo ove probleme. A moze i po porudzbini. Ovako cemo imati sve vise muke sa vadjenjem od fazana.
Ma nema nista od toga, 50 godina se koriste razni repelenti a narod je bio zdraviji, sada je sve navodno kancerogeno, gore nego uranijum.Zivotinje se stite, sada smo prepusteni sami sebi.Ovo nikud ne vodi.
 
Pioneer 216
Setva 9.04.
56fffe93088bd68ebc5e6c194a82d021.jpg
166525efdbcda89f2e638325e27d53b1.jpg
 
Danas isao u obilazak,sve je niklo zadovoljavajuce da ne kazem odlicno. Samo jedna parcela od hektara mi je katastrofa,popici ili vrane ili sta vec ga je desetkovalo.Nasao sam more posecenog kukuruz,nisam pametan sta tu raditi....
 
Nazad
Vrh