Kukuruz 2021

Kod mene i dalje se kunu ljudi u NS 640. Kaze kad on rodi, a stoka samo njega voli. Kaze nijedan drugi ne jedu kao taj. :D
 
Kod nas je samo za stoku i isao, ranije se sve to pretakalo u stocnu hranu i prolazilo kroz bikove, krave, svinje itd. dok su baba i deda mogli. Sad je to na minimumu...
 
Jedan malo čudan zaključak o pljoprivredi je - bilo bi nam svima mnogo bolje da su nam babe i dede žive i radno sposobne.
 
ACA RAIC,
bilo bi super, (y) samo prvo se treba izboriti je da se može u penziju sa 40 godina života i 20 godina radnog staža, ako i onda. :ROFLMAO: Na prostorima bivše Juge ionak prosječni radni staž nije puno veći, ali su prosječne penzije nikakve. :(
 
Ех да ми је деда жив имао би са киме у кафану ићи. Ту је био неприкосновен за њиву баш и није био неко друштво,а ни врућ радник.
Ista prica , kazu njiva mu dosadila dok je bio mlad , prerano kreno , iso sa tri konja u oranje , a kad mu dosadilo okreno se zenama ...
 
Kws narucio kod Nenada Djordjevica, on je iz Kws tima, on je tu za nas kraj. Mogu ti poslati broj
Moze, posalji. Mada ja bi to nesto malo uzeo ne znam da li ima neki minimum za porucivanje. Mozda za oko 1ha, malo vise, cisto da vidim kako ce da otpusta vlagu kod mene. Podelim u neke dve parcele jedna nize jedna vise pa da vidimo u septembru kako ce koja da izgleda. Isto cu da uradim i sa P9911, njega cu mozda na 2-3ha jer je imao komsija ove godine i njemu je bio dosta dobar pa cu ja ove godine u parcelu pored njegove to je 1ha i na jos jedno-dva mesta negde nize.

Za ubuduce cu gledati da sejem hibride koji najlakse otpustaju vlagu na nasem podrucju pa cak i po cenu manjeg prinosa, da bi mogli sto pre da se rade. Kad se udje u kisni period kao ove godine onda em ne mogu da stignem, em posle ode sve na 18+% i oderu nas za vlagu.

EDIT: @Aca97 nasao na sajtu, ne moras slati: https://www.kws.com/rs/sr/kompanija/kws-u-srbiji/prodajni-tim/aleksandar-urosevic/

EDIT2: Za one koji mozda poznaju web programiranje, zanimljivo da su zadrzali resurs kojim je ranije bio prikazivan doticni Aleksandar Urosevic, a sada je na toj stranici Nenad Djordjevic :LOL:
 
Upravo to, zato sam i ja presao na sve rane. p9241 uvek do 14.5% vlage, standardno dobar, imao ga u ogledu i ove i prosle godine.
9911 takodje, ove god 14.8% vlaga bila.
 
Каква су вам искуства са Фокус хибридима да их тако назовем...и шта од истих препоручујете у питању су Сирак и Зубача...
 
Nazad
Vrh