Kukuruz 2021

Kolega Petaras ovo mi je ispao prosek na 20-i neko kj. kukuruza.Na jednoj parceli gde bez jedne vrste imam 2kj sam imao blizu 14t (P0725, vlaga 18%) ali je tu dobio puno vise padavina, a imao sam i dve parcele po 0,5h svaka gde nije bilo ni k... a. Generalno potpuno sam nezadovoljan sklopom ove godine.Najveci deo roda, a verujem da je to i kod vecine vas odnese nedostatak padavina i vlage u nicanju, ne sećam se da nas je nedostatak djubriva nekad tako unistio kao susna godina.Naravno podrzavam punu agrotehniku i djubrenje ali nekad finansije jednostavno ne dozvoljavaju.
 
Jel neko imao ili video ovaj pionir 9889?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
imao ja 2 godine u pokusima i kolega 2 godine u pokusima dosta dobar hibrid, ne znam jedino kako će stresove podnjeti tipa jaka suša, ali u pokusima je zbilja solidno dao i ja ću ga probno staviti na 10 posto površina na ostalih 90 posto ide 9415. a što se tiče gnojidbe kukuruz u pravilu koliko dušika uzme toliko i kalija uzima. znači ako vam fali kalija džabe bacate 15icu i map, ajd 15icu još i donekle iako jako puno kalija gubite u njoj a dusik ujesen baš i nije potreban kukuruzu.... u mapu nema ništa kalija....
 
Petaras mislim da je ovo mnogo djubriva. Bokibole ti je lepo rekao da prvo uradiš analizu zemlje pa tek onda baciš djubre.
Inače ja sam pričao sa promoterima ovih stranih semenskih kuća i dao im jedan predlog: ja njima analizu zemlje, a oni meni da predlože koji hibrid da kupim, na koji razmak da sejem i koju količinu djubriva da upotrebim. I naravno koji prinos mi garantuju. Niko nije prihvatio (sigurno ne smeju). A ja njima kažem: sve je lepo što vi pričate, a li za mene je najbolji hibrid onaj koji u sušnoj godini rodi dobro. Tada ću uzimati samo taj i ni jedan drugi. I onda mi nije bitna cena semena.
Pises gluposti, ako bi oni pustali kisu mozda bi pristali

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
9241 sa sonidom i lumigen zaštitiom 7300 din

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
0164 su već smanjili količine jel ga nema...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Barbula ako su gluposti onda nemoj ni čitati. A oni nemoj da se hvale sa koje kavim prinosima u sušnim godinama. Znam da će svaki da rodi u kišnoj godini. Oni mi za to ne trebaju. A ja sam lepo napisao i ti ponovo pročitaj. Samo me interesuje sušna godina. U 10 god 7 bude sušnih dve onako i 1 kišna. Ovo što su zadnje 2-3 godine kišne teško da može da se ponovi. A koliko je samo ovde ljudi bilo besno na određene hibride u sušnim godinama (2017,2015,2012....). Još dosta bih imao da ti napišem ali neću da ulazim u bespotrebnu raspravu.
 
Nije ovo nikakva rasprava,nego bi ti hteo nesto nemoguce.I ja bih prvi platio neki hibrid diplo vise ako bi mi neko garantovao neki siguran prinos u susi ali tako nesto jos ne postoji. Jos si ti mlad tek ima da cupas kosu zbog suse

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Da , poštena pogodba bi bila npr , da kupiš neki hibrid koji oni preporučuju i postaviš ga do nekog tvog , da bude ista cijena , i da ako više rodi razliku dijelite a ako manje rodi da ti dodaju . To su samo bajke dabome .
 
Barbula i nisam toliko mlad kako ti misliš. Ali hvala ti na tome. Ja sam njih to pitao jer na svakoj prezentaciji puni su priče o novim tehnologijama koji dovode do toga da im suša "ne smeta". Dakle kad pogledaš sve ovo onda na kraju ispada da je to reklamni trik. Znam da oni neće meni puštati vodu kad ja hoću pa da prinosi kod mene budu extra a kod drugih katastrofa. Nije ovde priča o tome. I svako od vas ovde bi platio i duplo seme samo da ima dobar prinos. Ali protiv prirode u tako extremnim godinama se ne može. Msl može ali sa zalivanjem. Nadam se da si me razumeo.
 
To sam I kazo,kad ima kise mozes da sejes sta hoces

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh