Kukuruz 2021

Nisam, isto sam radio kao i ranijih godina. 1dl na 10 kg semena. Plus malo vode tek toliko da se ovlaži seme da se lepše ofarba. Plus stočna kreda da pokupi vlagu da ne mora da se suši već može odmah iz mešalice u džačiće. Mešao sam po dva džačića odjednom u buretu "Suzani". Jedna setvena jedinica je 10.6 kg. Večeras mi drugar kaže da zbog krede nije htelo da klizi zrno...
 
Ja posle mešalice uvek rastresem seme na ceradu i pustim jedno pola sata da se osuši pa tek onda u dzak.
 
Ja radim sa domaćim mlekom, žao mi piva...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Danas sam se namučio sa setvom jako krupnog semena koga sam ja farbao insekticidom. Ne znam iz kog razloga, da li zbog dodavanja stočne krede u farbano seme (a tako sam radio i ranijih godina i nije bilo ovih problema), ili zbog izuzetno krupnog pljosnatog semena, ali uglavnom seme nije htelo da propada iz kutije u setveni aparat. Elektronska kontrola me je tu spasla, mada će i ovako biti da fali... Ali ima i tu jedna zanimljivost, možda će nekom biti od koristi. Kao što verovatno znate, moja sejalica ima dve originalne baterije Agrija, i dve naknadno stavljene Metalorad baterije na mesto ukradenih Agrijinih baterija. Na Metaloradovim baterijama se desilo možda po dva puta na celoj njivi da se seme nije spustilo do ploča, a na Agrijinim baterijama po jedno dva puta, al' po prohodu... Očigledno Agrija ima uži tunel kroz koji seme stiže u prostor gde ga ploče uzimaju.
Никад проблема нисам имао,чак су људи мешали нитрагин и соју са водом и одма у сејалицу.
 
Ja posejao,reko nek ide život.Nikakva velika količina sportskih 2,6ha čisto da najbolja njiva,ne ode u korov.Posjean u Subotu pa šta mu Bog da nek se bori i ja sam se mučio kad sam rastao :D
 
Ja sam posejao juce jednu njivu cisto da radi probe i suncokret posejao par hektara. Ostatak krecem cim prosusi od danasnje kise. Ako me secanje vara 2016 i 2018 sam takodje poceo sa setvom nesto oko polovine aprila, iz slicnih razloga kao sad. Nek se ponovi sve isto do jeseni ne bih se bunio :osmeh: :osmeh:
 
Nazad
Vrh