Kukuruz 2021

Hatat A110 2014 god.+Ozdoken 2015 god. u setvi kukuruza
289de06bc9ce63bce84aef586a2e5906.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko na forumu da mu je nikao kukuruz? Pitam jer je bilo sejano još u martu, kod nas nisam video da je nešto niklo, juče smo spremali za setvu i nisam video da niču čičak ni suncokret samorast
 
Код мене сејан 02.04 клица 5-6 мм и стоји посејан на 5-6цм дубине...Понављам 1кј је у питању као неки оглед хибрид Еуралис Дебиси.
 
Biće tu problema sa nicanjem, em hladno a još bi do utorka trebalo pasti po prognozi 50 -ak litara.
 
Биће него шта, дуго ово траје а да не причамо у ноћима које су биле хладне.Сејао сам услужно моје нисам нити ћу док не угреје заправо.
 
Jel ima neko na forumu da mu je nikao kukuruz? Pitam jer je bilo sejano još u martu, kod nas nisam video da je nešto niklo, juče smo spremali za setvu i nisam video da niču čičak ni suncokret samorast
Прекључе сам спремо и видим по њиви једино дивљи грашак ,тај би ваљда и у смрзнутој земљи истеро напоље
 
Jel ima neko na forumu da mu je nikao kukuruz? Pitam jer je bilo sejano još u martu, kod nas nisam video da je nešto niklo, juče smo spremali za setvu i nisam video da niču čičak ni suncokret samorast
Nisam ni ja video da je ista niklo osim nekih korova, niti ce nici tako brzo (mnogo toga nece nici uopste). A i bolje da nije niklo sutra opet mraz najavljen -1.....
Pa narednih 10 dana hladno sa kisom......
 
Zavisi od same njive.Juče sejan kukuruz na parceli koja je u vlasništvu od prošle godine.Ima galijuma, palamide, ambrozije... klijanaca korova nenormalno.Godinama kao da su bombe bacali po njivi, trebaće vremena i truda da se dovede u red.
 
Pre dve godine posejano 6april poceo da nice za 20dana niakvih problema nije bilo, bas sam sinoc nasao slike.Kod nas je nesto hladnija zemlja u aprilu i nikada nam kukuruz nije izasao bez 15 dana kako god vreme bilo. Za 5-6 dan nice kada je 30 C, prosle godine posejao 28maja i taj je izasao za 5 dana sreca pa je pala kisa za koji dan inace bi se osusio.Nego sam hteo za pocetak posta da kazem jos nesto, kukuruz je prvog maja imao 3-4lista posle toga usledila je kisa i jako zahladjenje i kukuruz je izgubio 20 dana a da nije uopste krenuo sto znaci da to nista nije sigurno.Prognoza se menja iz izlaza u izlaz jos se nezna sta ce biti.
 
Zavisi od same njive.Juče sejan kukuruz na parceli koja je u vlasništvu od prošle godine.Ima galijuma, palamide, ambrozije... klijanaca korova nenormalno.Godinama kao da su bombe bacali po njivi, trebaće vremena i truda da se dovede u red.
Mislo sam na gajene kulture da nisu nikle.
A korova, toga ima koliko hoces, pogotovo na parcelama koje su ranije uzorane.
Juce spremao preorano luceriste u avgustu za kukuruz. Kada sam stigao na njivu umalo se nisam slogarao, zemlja se nije videla sto od korova sto od deteline koja je ponovo krenula.
2 puta terao setvospremac, i ici ce jos jednom posle djubrenja.
A mislim da bez totala posle setve tu nece biti leba......
Mada ako ide Basar+Rezon da li je potrebno staviti i total?
 
Poslednja izmena:
Sa setvom od 10 Aprila jos se nadam da ce biti sve u redu, ali ono posejano 29, 30 i 31 Marta tesko da ce doci do nekog cuda pa da sav nikne. Trenutno ima klicu do 1 cm i to klijao u prva 3-4 dana od setve. Od onda skoro da miruje.
Kako stoje stvari sa vremenom ili nece nikad izaci ili ce tek posle 30 dana od setve mozda izaci iz zemlje. A takvo iskustvo sa setvom jos nisam imao do sad.
Bice mnogo zajebano!
 
Caco nisi totalisao detelinu pre razoravanja?
Hehe, tu je ustvari predprosle jeseni bilo prskano totalom, istanjirano pa posejano zito. Redovno oprskano protiv korova meteorom......
Zito je prosle godine izgorelo normalno, bio neki bedan rod.
Zatim je krenula detelina ( iako je bila prskana u 2 navrata), drugar je posle pokosio i imao nesto oko 120 bala na 1kj.
Posle je to samo dobro uzorano i sve do sada nije pipnuto.....
 
Poslednja izmena:
Nikako ne volim detelinu kao predusev.Ako zasuši usev na njoj prvi potpiše kapitulaciju, probao sam svašta da sejem i nikada se nisam nešto osevapio.U relativno normalnoj godini bude pristojan kukuruz.
 
Nazad
Vrh