Kukuruz 2021

Ала ме сад отац обрадовао први круг прокосио и крене низ њиву кад зове, реко шта се сад десило у три лепе мајчине кад каже долази не могу да изађем из њиве пун бункер. Реко овај ме ложи кукуруз да чучнеш па се не можеш сакрити кад оно стварно пун бункер, е помислих нека је и мене једном јутро кренуло како ваља.
 
Jak si ko država(y)💪💪💪, koliko misliz da skineš jutara da napuniš sve to?;):ppozdrav:::super::
Danas kosimo miletov, on ima u planu da skine 8kj danas, a imaće prinos bar 5 tona, za razliku od mojeg njegov je na drugom kraju atara, i tamo je kukuruz top za ovu godinu...
A baj d vej, prikolica stvarno imamo dosta, sad za vikend smo rakijali i ja pazarim još jednu, ko je jebe, pare su da se troše, pa da sinovi posle imaju šta da prodaju.. To je jače od mene, jbš godinu ako ne kupim neku gvožđušinu, i ovako me zezaju da sam kralj polovnih mašina, **greška ja i njih i njihove konkurse, da se na njih oslanjam ne bi ništa imao..
Sa druge strane opet, kad skidamo kukuruz odkup nam je spor do jaja, samo jedna firma sa zastarelom opremom, a kamiona pun sebastijan, i onda ti ne gine čekanje 3 do 5 sati, i šta ja sa kombajnom da radim sa dve zmajevke recimo...
 
Кукурузи се праше не видиш где сипаш од прашине а влаге 16 ,17:sta:али но што казо колега идемо даље...
 
Po fenološkoj fazi on je zreo, tu nema šta da se sumnja, aj ga hebe ova atmosferska vlaga, pa je i on vlažniji u spoljnom omotaču, a u jezgro mu je suvo.. Idealno za dranje kože..
Ja ču nešto lagerovati kući, ostalo moram predati jer nemam gde pa kako bude.
 
Poslednja izmena:
Jeste li bar napravili zadnju poteznicu kako valja?
Zato de mere toxine nema traktora na ulazu, jer niko ne prolazi.
Ovi primaju do 8% defekta i bilo je vracenih traktora.
Ja sam prvu turu odvezao de mere toxine i na kukuruzu sa 2% defekta sprava pokaze 48 toxine, a dozvoljeno 10. Sta ce tek biti kod onih sa preko 8 defekta ....

 
Po fenološkoj fazi on je zreo, tu nema šta da se sumnja, aj ga hebe ova atmosferska vlaga, pa je i on vlažniji u spoljnom omotaču, a u jezgro mu je suvo.. Idealno za dranje kože..
Ja ču nešto lagerovati kući, ostalo moram predati jer nemam gde pa kako bude.
Smes sa 17 18 vlage kuci da ga drzis?
 
Trenutno skidamo “nazovimo ga kukuruzom” sa jedne parcele koja je laksa za obradu i peskovita! U ovom delu atara kukuruzi su bedni.
Padavine od sredine Jula su zakasnele otprilike 2 nedelje tako da od oplodnje pa toplom i vetrovitom vremenu fakticki nije ni bilo! Prinosa nece ni biti, oko 300 kg/kj.
Tako da ovi koji su kukali prekk godine a na kraju izvukli 2,5 t/kj ili dosta vise, mogu da budu srecni!


bd184658042bae54bef4c77f49f9346f.jpg


2c738bd36e84025ea98d3eb5f5aa076d.jpg


cd9848893f0e5804e9ea07662169477f.jpg


9a7d85c6d9990d407911be2a382e72d5.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Кукурузи се праше не видиш где сипаш од прашине а влаге 16 ,17:sta:али но што казо колега идемо даље...
Sada se slabo prasi, pre ovih kisa je bilo jebenoooooo. Na kraju svakog otkosa izlazi iz kabine pa brisi staklo a tek filter, tada je vlaga bila oko 18%.
Danas smo skidali koji hektrić kukuruza i prasine skoro i nije bilo, a vlaga oko 20-21%. Samo sam jednu njivu zavrsio danas, svi posle jednog bunkera kazu da vise nece da vrse.
 
Juče sam obrao dve parcele ZP 606, vlaga 19%, prinos oko 5,5 - 6 t/ha. Prošle godine na istim parcelama prinos 10 t/ha. Očekivano s obzirom na sušne uslove i kasnu setvu (18. maj). Bilo je nešto malo popadalog zbog prelomljene stabljike, a krivac je neki crv koji progriza srž stabljike.
f0f10ce4efb7ba0371fcd93b6c2205be.jpg


Послато са HTC 10 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh