Kukuruz 2021

Merenje vlage sto kaze Matic zaboravi,bitno da dobro prosusi i da kombajn ne propada...mora da se skida on je uzreo i nema tu vise sta da se ceka..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Sto se zemlje tice posle 30 l kise lako i bez problema moze se uci ali vlaga sigurno je visoka.
U Cetvrtak dan pre najavljene kise videcemo kako stoji vlaga pa je moguce da cemo skinuti jos preostalih 15 kj.
Nije jos kraj! Jos ima nade za vetrovite dane.
 
Prinosi su se kretali od 1500kg/kj na suncokretu Do 4000kg/kj na strnjištu.
Definitivno je urea razbacana ciklonom bolja nego kroz depozitore u ovakvoj suši.
Mix uree i supreme 16:27:7 se dobro pokazao.
Lepo se moglo primetiti da moje njive puno bolje napreduju i izgledaju u startu, spartanju i porast i bolja da bi kasnije bukvalno nestajao, bio lošije oplodjen i jalov.
Tu pored je kukuruz cele godine bio manji za pola metra ali je svaki imao klip.

Djubrivo će se smanjivati ali i seme.
Jel si imao parcelu kao ogled gde si pola razbacao rasipacem djubrivo, a drugu polovinu uneo sa sejalicom kroz depozitore?
 
Nisam. Belezio sam sve njive i posle u kombajnu pratio razliku.
I prošle godine je bilo bolje sa više osnovnog a manje uree.
 
Ja sad merio 16 vlaga, imam jos 3 kj da skinem pa taman tamo sreda cetvrtak pred kisu da zavrsim. I malo da se spusti jos vlaga za ostavljanje kuci...
 
Zato de mere toxine nema traktora na ulazu, jer niko ne prolazi.
Ovi primaju do 8% defekta i bilo je vracenih traktora.
Ja sam prvu turu odvezao de mere toxine i na kukuruzu sa 2% defekta sprava pokaze 48 toxine, a dozvoljeno 10. Sta ce tek biti kod onih sa preko 8 defekta ....



 
Poslednja izmena:
Kod mene defekt bio 3,8 za divno cudo nema odbitaka ,skroz zdrav kukuruz rwa twitor I inclusive I dkc 5068
IMG-20211020-070709.jpg
 
Poslednja izmena:
Da nikako mu vreme ne ide na ruku... Jutros Rosa zapravo, hladno, nema vetra, magla.. Fao 400 od 16.5 do 18 vlaga iz ruke mereno, a kako najavljuju neće se on ni osušiti na 15 nema šanse... Odlučili smo da, danas i sutra skinemo nešto pa šta nam bog da, a na vagu se samo nasmeješ i ne guzeljaš mnogo, manje će da boli...
 
Nazad
Vrh