Kukuruz 2021

Juče obišao kukuruz da vidim vlagu..
9241 17%
0022 19%
4670 20%
Kad taj misli sa opusti vlagu, ko da je fao 600
 
Sad tek ima da se ceka kod nas skidanje kukuruza od sinoc kisa se razbila evo jos uvek pada

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Zorge ako možeš da mi malo pojasniš tvoj komentar. Bih bih zadovoljan. A za datum setve je takav jer ranije nije moglo. Bilo mnogo hladno i vlažno. A moguće da je brzo završio prvenstveno jer nije imao dovoljno vlage u julu i prvom delu avgusta, a možda i zbog toga što neko ovde reče da sam bacio mnogo uree. Inače 2 nedelje pre žetve kad sam merio vlagu bila je oko 14%.
 
U nedelju skinut deo DKC4351, vlaga14%, prosecno negde oko 4,9t/kj, defekt 3,6
Takođe, navršeno oko 10 t mešavine DKC 4943 I DKC 4670, vlaga 14,2 prinos procenjen na oko 4,8t/kj. Dkc4670 dosta defektnih zrna tako da je u proseku sa 4% prošao prijem.
Ljudi ovi što pričaju o stresu trebali bi posetiti prijemna mesta, ljudi kojima su vraćeni kukuruzi blago rečeno očajni....
 
Defektna zrna .....jos malo pa ce ona koja nisu skroz zuta zrna da takodje odbijaju u primese,smesno.
Nije valjda da zelis reci da je zdrav ko dren kukuruz ove godine?
Trazi se, treba im i tacka! A da nije tako na 80% parcela nasli bi ga da nije zdrav!
2012 komsiji kad smo vrsili u zrnu, sa kraja njive je posmatrao i kad je video da ni posle 4 kruga nismo kipovali ( zmaj 141) popeo se da vidi u bunker koliko i sta ima. Imao je sta da vidi, skoro pa nista i od toga toliko sarenog i crnog da je sam rekao da ako bi on imao otkupno mesto takvo govno ni u ludilu ne bi otkupio!
 
Drzi ga zelenim kad je normalna godina, ali kada je ekstremno susna kao ova kukuruz izgori jer urea pece odozdo, a vode nema i jednostavno se osusi tj. izgore.
 
Kad bi to bilo tako,ja bih voleo nekog strucnog da nam konacno objasni jel stvarno urea utice na losiji prinos u susnoj godini ,i zasto utice,sta tacno se desava pod zemljom i sa biljkom zbog te ureje da bi ona podbacila jos gore sa prinosom,u poredjenju sa drugim parcelama gde nije radjena prihrana sa njom ,ili je radjena nekim drugim azotnim djubrivom.
Urea jako brzo u idealnim uslovima prelazi u nitratni i amonijacni azot,koji je isti kao u svim ostalim azotnim djubrivima,tako da nzm stvarno kako ona moze uticati na los prinos.A kukuruz moze da usvaja ureu u njenom prvobitnom obliku koliko znam,sad jel to mozda utice kasnije,nakon mesec,dva kad zasusi da usev podbaci vise...blage veze nemam.
 
Nazad
Vrh