Kukuruz 2021

Ja bih bio presrećan kad bi moj DKC5068 dao toliko.
Videćemo za koji dan kad se bude skidao. Samo da se izađe iz minusa jer sam u junu razmišljao i da ga potarupam.
 
Sta se sekirate ove godine kad su cene odlicne! Prosla je kod nas bila za sekiraciju.
Narocito po prinosu soje.
Ove godine i 1 t soje po kj daje mnogo veci profit nego proslogodisnji prosek od 1170 kg po kj prodato po 54 din.
Kukuruz ove godine od 2.5 t po kj isto novca kao 4 t po kj kad je bio 15 din a bio je dugi niz godina.
E, tamo gde nema nicega tu vec ne valja ali i to ce pokriti neke druge parcele ili kulture.
Sta djavola da radimo kad nas nece sreca pa makar jednom bar u 5 god.
Ovako cekali 9 godina dobre cene ali prinos sipak, pa da ga j….!
Da smo zivi i zdravi mi i nasi bliznji, sve ostalo je lux!🤪
 
Mi danaske probali kombajn, adapter posle.sitnih popravki i da naberemo kukuruza za gice, da be bi isle na dijetu😁...

KWS zaboravih koji 500 FAO grupa vlaga 19.6%....

IMG-20210927-115930.jpg


IMG-20210927-115936.jpg
 
Виде ћемо када почнемо да скидамо тај оглед који како баца у оваквој години...Мерићемо сваки по на особ, па ће се покасти који је најбољи. На око Кашмир има уједначенији клип и много мање болест, Дон Жуан је ту близу, најгори бар за сада Кинфитес, који је у оној суши први надрљао...сејано је од ФАО 400-500 па ћемо видети шта и како након скидања...

Знам само да је тренутно најбољи код нас код ових што су скидали П9911, до душе нисам питао за влагу, јер лагерују кући за свиње, креће му се принос од 4,3-5,5т/кј....њега имамо највише, па ћемо видети да ли је оправдао цену..иначе гелдао сам Декалб који има за огелда туга...клипићи нема их шта видети...Неће он код мене више ићи ни под разно.....Пионир и ништа више....
 
I više nisam pametan gde ja grešim u proizvodnji kukuruza.... ... sejanje (26.04.)... ...sa vlagom 13,7%...
Мени некако довољно што си поменуо време сетве и влага са којом си га сада скин'о, па да скапирам да је тај кукуруз одавно направио фајронт.

И није све у памети - има нешто и у благовремености временских појава.
 
Počeli da skidamo kukuruz, skladištimo kući sve, odokativno prinos oko 4300 kg po kj, skidali smo uglavnom Dkc 4943 i jednu parcelu 9911 na peskovitoj zemlji za sada nema neke razlike u prinosu izmedju Dkca i P , vlaga je 14.3% . Koliko vam meri Dkc ove godine u navršenoj zmajevki?
Ostatak pionir vlaga mu je 17,6% danas merena, moraće još malo da sačeka ...
.
8663f020d30cda352d01f9e0feceee17.jpg


4da3de8c1214d11fc4082dece19831f6.jpg
 
Poslednja izmena:
I ja danas skinuo P0164...vlagu nisam merio posto ide na sopstveni lager...sigurno je u JUSU...prasine koliko volis...prinos oko 3500 kg/kj...predusev kukuruz...
Juce LG limanova,drzavna zemlja,3 god bila u parlogu,zemlja 4-5 klasa...3 tone po kj. Danas KWS smaragd,predusev suncokret,losija i teza zemlja,3-4 klasa...negativni rekord...oko 500 kg/kj!
 
Ovrlu nesto juce
1.pionir 9537 6-7 t po h
2.pionir 9300 5-500t po h
3.kvs kolumbaris 3 t po h (veliko razocarenje u taj hibrid)
 
Danas sam izmerio vlagu p9911 i 0074 sa iste parcele, 13,5% vlaga. Prekosutra ga skidamo ako vreme dozvoli
 
Nazad
Vrh