Kukuruz 2021

I kod mene je ko i kod imt 577dv, ima svega, al svakako je kiša dobro došla..
Kukuruz izgleda veseo i ono što se oprašilo tu će i biti nešto..
Vlage ima, zadnja tri dana baliram slamu, traktor i prikolica lepo upadaju u zemlju,a tu je čelopek
 
Setva 12.4. Zaorano 100kg po kj MAPa u jesen i pred setva 130kg uree po kj. Jedno deset posto se nije oplodio. Sve parcele su na istom putu Zrenjanin Mihajlovo levo dkc5075 gore, desno pionir 0704,dole levo 5075 druga parcela, i dole desno dkc 5068. Kaze izveštaj od kuce nije loše čekmo jedno 3-4 t po kj.
f79321193cb9f03d04b1ec61072bc7cb.jpg


Sent from my S60 using Tapatalk
 
Predzadnju kisu smo imali oko 20.5 a slikano prije nekoliko dana poslije ovog ciklona.
Pionir sijan 24.4 , inace ovdje sijano 10 i 25 je isto nicalo , teza zemlja kod nas 82 moze samo da nosi po putu plugove, tanjurace i drljace koje se slikaju po ovom forumu da rade sa takvima.
Pionir 400FAO , 22,5cm razmak , vidi se da je cista njiva , predkultura strnjiste , tanjurano odmah poslije zetve i nekoliko puta , nije prskano i trebalo bi da je akumuliralo max vlage.
Slika sa puta , kukuruz min 2,5m visok , na oko odlican cak ima i po 2 klipa
IMG-20210722-144018.jpg


Slika iz zablje perspektive od dolje , da ne buni od lisca se ne vide klipovi

IMG-20210722-143610.jpg


Kukuruz podgorio , dkc su narasli oko 1,5m visine , nisu podgorjeli ali kladio bi se ce prinos biti jos manji.

Evo ono najvaznije nasumicno otvoren

IMG-20210722-143830.jpg


Inace prosjek prosle godine je bilo oko 7,5t/kj ista agrotehnika.
 
Da dodam prosle godine , ista gustina nije bacao 2 klipa ove godine 60% ima 2 klipa a jos veca ludnica da ima jako puno da sada bacaju 2 klip.
 
Ja iz nekog mog iskustva znam da retko kad biljka izgura 2 klipa do zetve,dosta njih krene sa 2 ,ali posle to bude 1 klip do kraja....
 
Kod mene kws danas sam bas prosao lepo napreduje jos uvek nisam video dkc kakav je daleko mi njiva pa me mrzi da odem..pionir je vec proveren sve u svemu bice neka tona i sa njegove strane

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kašmir i kod mene odlično oprašivanje samo sam primetio da ima mnogo poteranih po dva klipa i koren je duži od komušine.
 
Мој "Пако", који је на сунцокретишту, има/имао проблем са опрашивањем. Колики? Е то ћу тачније да видим за недељу дана.
 
Nazad
Vrh